خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سوئیس: مذاکره «گوایدو» برای بلوکه‌کردن حساب‌های ونزوئلا صحت ندارد

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 21:43
وزارت خارجه سوئیس تأکید کرد: اخبار منتشره پیرامون مذاکره «خوان گوایدو» (رهبر شورشیان مخالف دولت ونزوئلا) با رئیس جمهوری سوئیس برای بلوکه‌کردن حساب‌های ونزوئلا صحت ندارد.
ونزوئلا،رئيس،سوئيس،كشور،اعلام،دولت،شورشيان،مخالف،رهبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه سوئیس امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: رئیس جمهوری سوئیس با «خوان گوایدو» (رهبر شورشیان مخالف دولت ونزوئلا) درباره بلوکه کردن حساب های ونزوئلا در این کشور گفتگوئی نکرده است.
وزارت خارجه سوئیس در این باره اعلام کرد: اطلاعات منتشره در این راستا نادرست است.
هیچ تماس تلفنی میان رئیس جمهوری سوئیس با «خوان گوایدو» برقرار نشده است.
این درحالیست که خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا و رهبر شورشیان مخالف دولت این کشور ساعاتی پیش در سخنانی مدعی شده بود: برای مسدودکردن حساب های بانکی ونزوئلا در سوئیس تلاش می کنم.
رهبر شورشیان مخالف دولت ونزوئلا در این خصوص ادعا کرده بود: با رئیس جمهوری سوئیس در حال رایزنی هستیم.
امروز صبح نیز با وی در این خصوص گفتگو کردم.
گفتنی است ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است.
خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا و رهبر شورشیان مخالف دولت این کشور چهارشنبه ۲۳ ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با نقض منشور ملل متحد بر لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل پس از سخنان گوآیدو با انتشار بیانیه‌ ای مضحک اعلام کرد: خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم!
نیکلاس مادورو طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است.
این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی و منتخب در ونزوئلا است.
تمام دیپلمات‌ های آمریکایی در ونزوئلا در عرض ۷۲ ساعت باید کشورمان را تَرک کنند.