خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سفیر پاکستان به وزارت خارجه افغانستان احضار شد

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:39
در واکنش به اظهارات سفیر اسلام آباد در کابل در خصوص تاثیر تنش‌ ها میان هند و پاکستان بر روند صلح افغانستان، وی به وزارت خارجه افغانستان احضار شد.
پاكستان،افغانستان،كابل،سفير،هند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع، پس از اظهارات سفیر پاکستان در کابل در خصوص تاثیر تنش‌ ها میان هند و پاکستان بر روند صلح افغانستان، وی امروز چهارشنبه به وزارت خارجه افغانستان احضار شد.
«ادریس زمان» معاون وزارت خارجه افغانستان در این خصوص اعلام کرد: «زاهد نصرالله» سفیر پاکستان در کابل به دلیل اظهارات اخیرش درباره روند صلح به وزارت خارجه افغانستان احضار شده است.
گفتنی است، نارندرا مودی نخست وزیر هند چندی پیش و به دنبال وقوع یک حمله تروریستی در این کشور ضمن متهم کردن سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان به طراحی حمله نسبت به اقدامات تلافی‌ جویانه دهلی نو هشدار داد.
«زاهد نصرالله» سفیر پاکستان در کابل نیز با اشاره به این موضوع گفت که اگر هند در واکنش به این حمله، هرگونه اقدام تلافی جویان علیه پاکستان انجام دهد روند مذاکرات صلح افغانستان از آن متاثر خواهد شد.