خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گرامیداشت شهدای ‌تروریستی زاهدان در تیپ نیروی مخصوص سپاه در گیلان برگزار شد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:37
مراسم گرامیداشت 27 شهید حادثه ترورستی سیستان در تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک‌خان نیروی زمینی سپاه در لنگرود استان گیلان برگزار شد.
كشور،امام،املش،صفري،سپاه،خداوند،جمعه،اشاره،اسلامي،دشمن،نيروه ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنگرود،‌ مراسم گرامیداشت 27 شهید حادثه تروریستی سیستان امروز با حضور جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین صفری امام جمعه املش در تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک‌خان نیروی زمینی سپاهدر لنگرود برگزار شد.
امام جمعه املش در این مراسم با بیان اینکه سپاه پاسداران حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است عنوان کرد: نیروهای سپاه پاسداران همزمان باید در چندین جبهه برای مقابله با استکبار و مدیریت جریان‌های داخلی فعالیت مستمر داشته باشند و حفظ و صیانت از مرزهای کشور تنها یک هدف آنان است.
صفری به جمله تاریخی امام راحل در وصف سپاه اشاره کرد و ابراز داشت: جمله تاریخی حضرت امام خمینی(‌ره) که فرمودند اگر سپاه نبود مملکت اسلامی هم وجود نداشت امروز به شکل بسیار گسترده‌ای نمود پیدا کرده که نمونه بارز آن هم حضور جانانه جریان مقاومت در خاورمیانه است.
وی با بیان اینکه خاورمیانه و امنیت کشورهای خاورمیانه به برکت حضور مقتدرانه سپاه و نیروهای مقاومت تضمین شد تصریح کرد: اگر نیروهای مقاومت در جبهه‌های نبرد علیه تکفیری‌های داعشی حضور نداشتند امروز مردم عراق و تمام شیعیان این کشور سلاخی می‌شدند.
امام جمعه املش سپاهیان را سرمایه‌های بسیار بزرگ دین خداوند خواند و بیان داشت: جریان‌های نفاق و دشمنان با خرابکاری و اعمال تروریستی در منطقه و در داخل مرزهای کشورمان قصد دارند زمینه ایجاد آشوب و بلوا را فراهم کنند اما نیروهای همیشه در صحنه سپاه این اجازه را به آنان نمی‌دهند.
صفری با اشاره به اینکه جریان استکبار جهانی به همراه نوکران خود همواره در حال دشمنی و نفاق هستند اظهار داشت: این جریانات ددمنش حوادث و اتفاقات ناگوار تروریستی را نه فقط در کشور ما بلکه در سراسر خاورمیانه و جهان مدیریت می‌کنند تا زمینه برای سلطه‌گری‌هایشان فراهم شود.
وی به عقب‌گردهای تاریخی بشر در حوزه‌های اخلاق‌مداری اشاره کرد و افزود: خداوند متعال انبیاء الهی و رسولان خود را برای هدایت بشر و تضمین سعادت انسان فرستاد و برترین اندیشه‌ها را برای خوشبختی آنان تجویز کرد اما ظاهراً تقابل بین دو جبهه حق و باطل به این زودی‌ها تمام شدنی نیست.
امام جمعه املش خالی بودن اندیشه تکیه به خداوند بزرگ را از دلایل بروز و تشدید مشکلات کشور در حوزه‌ سیاست و اقتصاد اعلام کرد و گفت: حمایت از خداوند بزرگ نه‌تنها در مهم‌ترین و کلان‌ترین حوزه‌های یک کشور بلکه باید در ریزترین بخش‌های زندگی هر فرد نیز مورد توجه قرار گیرد.
صفری تفاوت میان علم دین داشتن و فهم کامل و دقیق از دین را دو مقوله وابسته اما جدا از هم خواند و عنوان کرد: در برخی از مواقع عالمان بزرگ با تمام علم و دانشی که در زمینه مسائل مختلف کسب کرده‌اند در توانایی فهم دین حتی از یک نوجوان بسیجی رزمنده نیز عقب می‌مانند.
وی با اشاره به کسانی که در داخل کشور به نام اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در حال پیاده کردن منافع شخصی و گروهی خود بوده و منفعت اسلام و کشور را در نظر نمی‌گیرند افزود: در چنین فضایی فقط منفعت اشخاص مطرح است و خداوند در علم سیاست و اقتصاد آنان حضور ندارد.
امام جمعه املش با بیان اینکه از این افراد به غیر از منفعت‌طلبی جیز دیگری نصیب کشور و مردم نمی‌شود اظهار داشت: این دسته از خواص و رجال سیاسی برخلاف شهدا که با ایثارشان خون خود را در رگ‌های جامعه تزریق کردند اوضاع را برای مردم دشوار و خون آنان را در شیشه می‌کنند.
صفری استقامت کردن در راه مبارزه و ایمان با وجود شنیدن سخنان درشت و تلخ از چپ و راست را ویژگی بارز یک سپاهی ارزشی دانست و گفت: اگر در جامعه امروز فساد وجود دارد برای این است که برخی از رجال سیاسی و خواص ما با اعمال خود آب را از بالا گل‌آلود کرده‌اند.
وی پیروزی سپاه حق علیه نیروی تاریکی و جهل را نصرت الهی و از وعده‌های خلل‌ناپذیر خداوند متعال خواند و تصریح کرد: اگر در این میدان مبارزه سست نشویم و با استقامت و ایمان به راه خود ادامه دهیم مطمئناً خداوند بزرگ نیز در این مسیر خطیر با فرستادن ملائک خود به کمک ما خواهد آمد.
امام جمعه املش جان‌فشانی‌های رزمندگان اسلام در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس را نمونه‌ای بارز نصرت‌ الهی نامید و عنوان کرد: در آن زمان نیروهای رزمنده ما در برابر دشنن بعثی از کوچک‌ترین و ابتدایی‌ترین امکانات هم محروم بودند اما نتیجه جنگ در نهایت امر به نفع سپاهیان اسلام رقم خورد.
صفری نشان دادن غرور ملی،‌ عزت، آزادی، استقلال و تقدیم نکردن حتی یک وجب از خاک کشورمان به دشمن بعثی را سرچشمه گرفته از ایمان‌هایی راسخ دانست و بیان داشت: دشمن امروز با کمک عوامل نفوذی میدان مبارزه خود علیه جمهوری اسلامی را به جبهه نرم تغییر داده است.
وی با اشاره به توطئه‌های معاویه علیه حکومت اسلامی امیرالمؤمنین علی(‌ع) و مقصر جلوه دادن ایشان در تمام ناکارآمدی‌ها عنوان کرد: در آن زمان معاویه با کمک جریان‌های نفوذی عامل تمام کاستی‌ها،‌ خون‌ریزی‌ها و مشکلات حکومت اسلامی را به حضرت امیرالمؤمنین علی(‌ع) نسبت می‌داد.
امام جمعه املش پروژه وسیع دشمن برای مقصرسازی و جلوه دادن ولایت‌فقیه به عنوان عامل تمام مشکلات کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: دشمن با یک نقشه حساب شده قصد دارد عاملیت اصلی بروز گرانی‌ها و تمام مشکلات سیاسی و اقتصادی کشور را ولایت‌فقیه معرفی کند.
صفری به توصیه تاریخی عمر و عاص به معاویه که در آن جهل امت علی(‌ع) را از شمشیر علی(‌ع) برنده‌تر خواند اشاره کرد و افزود: دشمن امروزی نیز برای رسیدن به مقاصد پلید خود دقیقاً از چنین شیوه‌ای استفاده می‌کند و می‌خواهد خواسته خود را با ابزار ارتباط جمعی و تریبون‌ رسانه به مردم کل جهان دیکته کند.
انتهای پیام/ش