خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رونمایی از «معشوق بی‌نشان» در نخلستان اوج

مهر | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 13:07
کتاب «معشوق بی‌نشان» هفتم اسفندماه در نخلستان اوج رونمایی می‌شود.
كتاب،متوسليان،رونمايي،نبردهاي،معشوق،سپاه،آيين،شهيد،حسين

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین رونمایی کتاب «معشوق بی‌نشان» که با پژوهش و نگارش گل‌علی بابایی و حسین بهزاد نوشته و از سوی انتشارات ۲۷ بعثت منتشر شده است، سه‌شنبه، هفتم اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.
این کتاب سرگذشت‌نامه سردار شهید حسین زمانی است.
وی از جمله زبده‌ترین دست‌پروردگان حاج‌احمد متوسلیان در دوران نبردهای نامتقارن رزمندگان سپاه با شبه نظامیان تجزیه طلب کردستان به شمار می‌رفت که در زمستان سال ۱۳۶۰ به اتفاق متوسلیان و شماری از زبده‌ترین کادرهای عملیاتی سپاه غرب کشور به خوزستان عزیمت کرد و در پایه‌گذاری تیپ ۲۷ محمّدرسول‌الله(ص) و حضور تعیین کننده این یگان در نبردهای فتح‌مبین، الی‌بیت‌المقدس، رمضان، مسلم‌بن‌عقیل(ع)، والفجر مقدماتی و والفجرـ۱ نقش موثری ایفا کرد.
وی از اوایل تابستان سال ۱۳۶۲ به دستور شهید همّت مسئولیت فرماندهی گردان همیشه خط شکن حمزه‌سیّدالشهداء(ع) لشکر ۲۷ را به عهده گرفت و در همین جایگاه در عملیات‌ کوهستانی والفجرـ۴ و عملیات آبی ـ خاکی خیبر حضور یافت و سرانجام شامگاه هشتم اسفند ۱۳۶۲ در حاشیه‌ی شرقی کانال ۳۰ متری محور طلائیه به نشوه به شهادت رسید و هنوز اثری از پیکر مطهرش به دست نیامده است.
آیین رونمایی از کتاب «معشوق بی‌نشان» از ساعت ۱۶ در «نخلستان اوج» به نشانی تهران، خیابان طالقانی، خیابان برادران مظفر شمالی برگزار می‌شود.