خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1795569 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اطراف آرامگاه سعدی ساماندهی می‌شود

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:10
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: بافت مجاور مجموعه آرامگاه سعدی به لحاظ پتانسیل‌های گردشگری، شایسته است با کیفیتی بسیار ارزنده ساماندهی شود تا طیف وسیع بازدیدکنندگان را به‌ خوبی جذب کند.
آرامگاه،سعدي،بافت،شيراز،ساماندهي،كيفيت،مجموعه،شهرك،گردشگري،ب ...

ایسنا/فارس معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: بافت مجاور مجموعه آرامگاه سعدی به لحاظ پتانسیل‌های گردشگری، شایسته است با کیفیتی بسیار ارزنده ساماندهی شود تا طیف وسیع بازدیدکنندگان را به‌ خوبی جذب کند.
جواد بهادری شنبه ۲۶ بهمن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محله سعدی حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، گفت: ساخت ‌و سازهای معاصر در اطراف آرامگاه سعدی عمدتا تحت تأثیر رشد شتابان شهر شیراز و در شرایطی مشابه سکونتگاه‌های غیررسمی انجام شده و عمدتا فاقد کیفیت قابل قبول جوامع شهری، به‌ویژه در همجواری با چنین عنصر یادمانی مهم ملی در شهر شیراز است.
او افزود: این نحوه ساخت‌وساز در کنار آرامگاه سعدی، به‌عنوان یکی از قطب‌های ایرانگردی و جهانگردی در کشور، موجب تضاد بارزی مابین کیفیت بد ساخت ‌و سازها و اهمیت نقش توریستی-تفریحی این شهرک شده است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز عنوان کرد: از طرفی به لحاظ پتانسیل‌های گردشگری مجموعه آرامگاه و مجتمع فرهنگی سعدی، شایسته است بافت مجاور با کیفیتی بسیار ارزنده ساماندهی شود تا طیف وسیع بازدیدکنندگان را به‌خوبی جذب کند و از طرف دیگر وجود مسائل و مشکلات متنوع از جمله دوگانگی بافت اجتماعی، وجود بافت متراکم شرق آرامگاه، ازبین رفتن تدریجی پتانسیل‌های زیست‌محیطی و مناظر طبیعی، گسترش ساخت‌وسازهای غیررسمی و...
دستیابی به هدف ساماندهی بافت را دچار مشکل می‌کند که بررسی این مشکلات بر لزوم طراحی شهری و ارتقای کیفیت محیطی مجموعه تأکید می‌کند.
بهادری اضافه کرد: حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اقدام به تهیه طرح در محدوده مورد نظر با هدف ارتقای کیفیت محیطی شهرک، مطابق با نقش توریستی- تفریحی مجموعه فرهنگی سعدی است، که علاوه ‌بر آرامگاه سعدی و اطراف آن تا باغ دلگشا، حاشیه مسکونی اطراف این محدوده را نیز شامل می‌شود.
او تأکید کرد: ایجاد کارایی هرچه بیشتر فرهنگی و گردشگری مجموعه سعدیه و کارکرد بهتر اقتصاد شهرک سعدی، بدون مشارکت مردمی و مداخله اجتماعی ساکنین کل شهرک، نمی‌تواند انجام شود.
بهادری خاطرنشان کرد: این معاونت راهبردهایی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در جهت پاسخگویی به مسائل موجود و ارتقاء کیفیت بافت اتخاذ نموده است که راهبرد کوتاه‌مدت شامل ساماندهی مسیرهای پیاده، افزایش نفوذپذیری جداره آرامگاه، تعبیه غرفه‌های تجاری و گردشگری، طراحی مسیر دوچرخه، تعریف فضای پیشخوان ورودی آرامگاه، طراحی قرارگاه‌های رفتاری، حذف گوشه‌های پنهان و ساماندهی فضاهای رهاشده می‌شود که انتظار می رود این کیفیات طی برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت و بلندمدت از طریق محورهای محرک توسعه پیش‌بینی شده به بافت مجاور نفوذ کند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1795569 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.