خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 28 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیروان ادیان در مقابل توطئه های دشمن هشیار باشند

مهر | دین و اندیشه | دوشنبه، 24 دی 1397 - 16:07
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اظهار اینکه دشمنان به دنبال نفوذ برای خدشه‌دار کردن وحدت بین پیروان ادیان الهی در ایران هستند، خواستار هوشیاری پیروان ادیان برای مقابله با این توطئه‌ها شد.
تكثر،جهان،ادامه،نگاه،واقعيت،خدا،اشتراك،حدادعادل،انقلاب،پيروز ...

خلاصه خبر

این عضو شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه هر انسان عاقلی برای اعتقادات خویش دلیل و منطق و برهان دارد، گفت: این مقام حق و منطق و حقیقت و عقل و خرد است که پیروان ادیان سعی می‌کنند استدلال منطقی برای اعتقادات خود بیاورند.
و این ساحت منطق در اعتقادات است.
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و استاد فلسفه دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به اشتراکات بین ادیان الهی گفت: نخستین اشتراک، اعتقاد به خداست.
امروز و بعد از گذشت ۴۰ سال، همزیستی مسالمت‌آمیز همه پیروان ادیان در ایران قابل اثبات است و این موضوع نه بر اساس تکتیک‌های سیاسی که برگرفته از قرآن و نیز دین اسلام و نیز رفتار پیامبر(ص) و امامان ما به خصوص امیرالمؤمنین(ع) بوده است.
حدادعادل ادامه داد: امروز در تهران که مرکز جمهوری اسلامی ایران است، بیش از ۸۰ معبد برای پیروان ادیان غیر از اسلام، وجود دارد و به فعالیت خود بر اساس آموزه‌های دینی خود می‌پردازد.
از طرفی ما به عنوان مسلمانان معتقد، خودمان را متعهد از دفاع از اقلیت‌های دینی می‌دانیم و اگر کسی بخواهد در ایران تعرضی به پیروان دیگر ادیان کند، فرزندان ما، سربازان ما و خود ما، مداقع حریم آنها خواهیم بود.