خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848276 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تایوان رزمایش نظامی برای مقابله با چین برگزار می‌کند

انتخاب | برگزیده، بین‌الملل | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 23:01
رئیس برنامه ریزی وزارت دفاع تایوان گفت: درحالیکه نیروهای مسلح کشور به صورت منظم چنین مانورهایی را برگزار می‌کنند، مانورهای امسال بر مبنای تاکتیک‌های نوین برای دفاع در مقابل تهاجم احتمالی چین است.چین مدعی مالکیت بر تایوان است که در جریان جنگ داخلی در سال ۱۹۴۹ از سرزمین اصلی چین جدا شد.
كشور،جمهوري،دفاع،مقابله،رئيس،چين،تايوان

ارتش تایوان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که یکسری مانورهای جدید نظامی را با هدف مقابله با تهدید جدید چین برگزار می کند.
به گزارش ایسنا، ژنرال یه‌کو – هویی، رئیس برنامه ریزی وزارت دفاع تایوان گفت: درحالیکه نیروهای مسلح کشور به صورت منظم چنین مانورهایی را برگزار می‌کنند، مانورهای امسال بر مبنای تاکتیک‌های نوین برای دفاع در مقابل تهاجم احتمالی چین است.
چین مدعی مالکیت بر تایوان است که در جریان جنگ داخلی در سال ۱۹۴۹ از سرزمین اصلی چین جدا شد.
به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین در جریان پیام دوم ژانویه خود خطاب به تایوان بار دیگر این کشور را تهدید کرد و گفت که اگر لازم باشد به مقابله با نیروهای خارجی بپردازد، از حق خود دفاع می‌کند.
اگرچه وی به آمریکا اشاره‌ای نکرد اما مقصودش همین کشور است که تامین کننده اصلی سلاح برای تایوان به شمار می‌رود.
تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان به سخنرانی اخیر رئیس جمهوری چین پاسخ داده و درخواست‌ها برای اتحاد مجدد دو طرف را رد کرده و گفته که چین باید با حقیقت موجودیت تایوان روبه‌رو شود.
در سال‌های اخیر، استراتژی تایوان از شکست نیروی زمینی چین به مقابله با حملات آن در هوا و دریا تبدیل شده است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848276 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.