خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دارو برای بیماران تالاسمی حیاتی‌تر از نان شب است

انتخاب | چند‌رسانه‌ای | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 23:01
رئیس انجمن علمی خون و سرطان کودکان ایران، بر ضرورت تغییر الگوی مصرف داروی بیماران تالاسمی، گفت: دارو برای بیماران تالاسمی حیاتی‌تر از نان شب است.
مراسم،بيمه،داخل،آهن،قبلي،دفع،شركت،خوراكي،توليد،مصرف،دارو،دار ...

خلاصه خبر

ابوالقاسمی با بیان راحت تر شدن تهیه و مصرف داروی ساخت داخل نسبت به نوع خارجی آن، گفت: این دارو می‌تواند نیاز همه بیماران را برطرف کند و طی یک سال آینده اگر دارو خوب کار کند، تا ۸۰ درصد بیماران تالاسمی روی به مصرف داروی خوراکی دفع کننده آهن ایرانی شوند.
همچنین در این مراسم بهزاد تقی‌پور مدیرعامل شرکت تولید کننده این داروی خوراکی، با اشاره به اینکه به برخی از مشکلات مصرف نمونه قبلی این دارو از قبیل طعم نامناسب دارو، مصرف به‌صورت ناشتا و عوارض گوارشی، گفت: مشکلاتی مانند زمان مصرف و الزاما ناشتا بودن برای مصرف دارو و حتی شرایطی چون وابستگی دارو به حل شدن در آب داروی در مورد داروی نانوجید وجود نداشته و برطرف شده است.
بنابر این گزارش، اکنون با دستیابی متخصصان ایرانی به فرمول این دارو تولید و عرضه آن در بازار دارویی کشور ارزان تر و سهل تر انجام خواهد شد.