خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 879313 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کاهش ۳۰۰ واحد دانشگاهی/ افت شدید کیفی برخی مراکز آموزشی غیردولتی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:33
سیمایی صراف از کاهش ۳۰۰ واحد دانشگاهی بر اساس مصوبه دولت خبر داد.
وزارت،امور،دولتي،معاون،علوم،حقوقي،مؤسسات،آموزش

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم مطرح کرد؛
حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کاهش ۳۰۰ واحد دانشگاهی بر اساس مصوبه دولت گفت: در این زمینه شورای عالی اداری مصوبه‌ای مبنی بر آنکه مؤسسات آموزش عالی وابسته به نهادهای دولت جمع‌آوری و به بخش خصوصی واگذار شود، ابلاغ کرد، زیرا طی چند دهه اخیر در کنار دانشگاه‌های موجود برخی از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی یک مؤسسه آموزش عالی تأسیس کرده‌اند.
وی ادامه داد: متأسفانه این دستگاه‌ها از مأموریت خود دور افتاده و فاصله گرفته ‌اند تا جایی که می‌توان گفت نظارتی چندان بر این مؤسسات وجود نداشته و کیفیت آموزش عالی نیز کاهش پیدا کرده است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم اضافه کرد: متأسفانه در برخی از مؤسسات آموزش غیر دولتی نیز شاهد افت شدید کیفیت بوده‌ایم؛ این دانشگاه‌ها معمولا به اندازه کافی هیئت علمی ندارند و کلاس‌های آموزشی کامل و به طور دقیقی تشکیل نمی‌شود و در صورت داشتن مقاطع تکمیلی، نظارتی خوب در هدایت پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها وجود ندارد.
سیمایی صراف تصریح کرد: در همین راستا مصوبه‌ شورای عالی اداری ما را موظف کرد تا مراکز آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی را جمع‌آوری کنیم و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز ما را به اجرای طرح آمایش موظف کرده است.
وی گفت: به دلیل اجرای این مصوبه ما سعی می‌کنیم به مؤسسات غیر دولتی که فاقد شاخص‌های آموزش عالی باشند تذکرات لازم را داشته باشیم در صورت عدم تأمین شاخص‌ها و نیازها ممکن است این دانشگاه‌ها به سمت انحلال و ادغام و یا تجمیع سوق پیدا کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 879313 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.