خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 953642 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حماس: ادعای آتش‌بس طولانی‌مدت حربه انتخاباتی صهیونیست‌هاست

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 14 آذر 1398 - 01:57
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین شایعه پراکنی رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره تلاش این رژیم برای دستیابی به آتش‌بس بلند مدت با غزه را صرفا بخشی از تبلیغات انتخاباتی این رژیم خواند.
حماس،فلسطين،اسرائيل،قاهره،مصر،جنبش،بررسي،گروه،غزه،شاخه،صهيونيستي

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی حماس روز چهارشنبه تکذیب کرد این جنبش طرحی برای یک آتش‌بس بلند مدت با رژیم صهیونیستی دریافت کرده یا در حال بررسی چنین طرحی است.
الحیه در گفت‌وگو با شبکه خبری «فلسطین الیوم»، گفت: «دیدارهایی که در حال حاضر بین حماس و مصر در قاهره جریان دارد به منظور بررسی چالش‌هایی است که مسئله فلسطین با آن روبروست و همچنین موضوع حملات اسرائیل به ملت فلسطین و مسائل مربوط به امور داخلی فلسطین از جمله برگزاری انتخابات مورد بحث است.»
این مقام حماس با بیان اینکه هیچ عاقلی به سمت آتش‌بس بلندمدت با اسرائیل نمی‌رود، افزود: «تا زمانی که اشغالگران به توافقات خود درباره توقف درگیری و رفع محاصره پایبند نیستند، ما چنین پیشنهادهایی را قبول نداریم.»
الحیه با بیان اینکه سفر هیأت حماس به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش به مصر به دعوت قاهره انجام گرفته، گفت: «همزمان با دعوت از حماس، از "زیاد النخاله" دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم برای سفر به قاهره دعوت شد.»
وی افزود: «آتش‌بس بلند مدت را دو گروه مطرح می‌کنند، نخست اسرائیل که بخشی از مبارزه انتخاباتی آن محسوب می‌شود و گروه دوم، وابستگان به تشکیلات خودگردان که از این طریق می‌خواهند موضع حماس و گروه های فلسطینی در غزه را خدشه دار کنند.»
برخی رسانه‌ها به تازگی گزارش دادند، سرانی از گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس و گروهان‌های القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی به منظور بررسی ساز و کارهای هماهنگی جدید به منظور عملیات میدانی پس از درگیری اخیر با اسرائیل در قاهره حضور دارند و علاوه بر آن قرار است پیشنهادهای مصر درباره موضوع توافق با اسرائیل و ضرورت تثبیت آتش‌بس و توقف حملات راکتی را مورد بررسی قرار گیرد.
در این گزارش‌ها ادعا شده بود که تلاش شده گروه‌های فلسطینی در نواز غزه را به پیشنهاد مصر و هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای صلح در خاورمیانه متقاعد کنند و این امر با هماهنگی قطر، اطلاع روسیه و مشارکت تشکیلات خودگردان صورت می‌گیرد و مربوط به آتش‌بس بلند مدت پنج ساله میان غزه و سرزمین‌های اشغالی است.
به دنبال درگیری‌هایی که طی یک ماه اخیر بین گروه‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی در پی ترور «بهاء ابوالعطاء» فرمانده گروهان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، به وجود آمد، گزینه آتش‌بس بلندمدت با حماس به عنوان یک خبر جدی در رسانه‌های رژیم صهیونیستی مطرح شد.
انتهای پیام/قبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 953642 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.