خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 953644 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عقده گشایی صهیونیست‌ها علیه دیپلمات‌های مالزیایی

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 14 آذر 1398 - 01:10
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از فرط عصبانیت بابت سخنان ضد صهیونیستی نخست وزیر مالزی، اخیرا مانع ورود دیپلمات‌های این کشور به سرزمین‌های اشغالی شد.
رژيم،صهيونيستي،ورود،خارجه،وزارت،ماهاتير

به گزارش مشرق، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته مانع ورود گروهی از دیپلمات‌های مالزیایی به سرزمین‌های اشغالی شد.
به نوشته وبگاه «العربی» دیپلمات‌های مالزی قصد داشتند با ورود به سرزمین‌های اشغالی، وارد کرانه باختری شوند، اما مقام‌های وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مانع ورود این دیپلمات‌ها شده و دلیل آن را نیز سخنان ضد اسرائیلی «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی عنوان کردند.
رژیم صهیونیستی اوضاع امنیتی کرانه باختری را در کنترل خود دارد و به دقت هرگونه تردد به این منطقه را رصد می‌کند.
مالزی نیز کشوری مسلمان است که روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و از دیرباز از منتقدان رژیم اسرائیل به خاطر اقدامات جنایتکارانه علیه فلسطینیان بوده است.
به نوشته العربی، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، ماهاتیر محمد را یک افراطگرای ضد اسرائیلی خواند که اخیرا مانع از شرکت گروهی از ورزشکاران اسرائیلی در یک مسابقه ورزشی شد و اظهارات خصمانه و یهودستیزانه بیان می‌کند.
یک مقام دیگر وزارت خارجه رژیم صهیونیستی که مایل به افشای نام خود نبود نیز در این زمینه گفت، دیپلمات‌های مالزیایی قادر به ورود به اسرائیل نیستند، مگر این‌که سیاست خود را تغییر دهند، آنگاه ما هم سیاست خود را تغییر می‌دهیم.
ماهاتیر محمد چندی قبل در سخنانی گفت، مسلمانان جهان باید در راستای توقف اقدامات تروریستی که اسرائیل علیه مسلمانان در فلسطین به کار می‌گیرد، تلاش کنند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 953644 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.