خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 949446 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

لزوم بهره‌گیری از جاذبه‌های مختلف برای تشویق دانش‌آموزان به نماز

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 14 آذر 1398 - 00:26
زاهدان - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: نماز نماد عبودیت و اوج عزت و کمال انسان و وسیله به قدرت رسیدن مسلمانان است.
نماز،الگو،بلوچستان،سيستان،فقيه،مدرسه،نماينده،موضوع،فرهنگ،اجتماعي

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی در پنجمین اجلاس استانی نماز با عنوان «نماز و مدرسه» اظهار داشت: نماز، نماد عبودیت و اسلامیت و اوج عزت و کمال انسان و وسیله به قدرت رسیدن مسلمانان بوده و گستره فراگیری و تاثیرگذاری آن، در عرصه فردی و اجتماعی است.
وی با اشاره به این مطلب که نماز در حوزه فردی رابطه معنوی با خدا و تجربه ای عرفانی است، ادامه داد: اولین وظیفه حکومت اسلامی، گسترش فرهنگ نماز است و در این خصوص باید برای آموزش علمی و عملی و افزایش معرفت به جایگاه و کارکرد نماز توجه شود تا حلاوت و شیرینی این فریضه الهی را به همه بچشانیم.
امام جمعه زاهدان با تاکید بر تقید به نماز اول وقت، تصریح کرد: باید در موضوع نماز از بزرگان الگو گیری شود و این الگو به نسل های جدید و آینده منتقل شود.
وی با اشاره به اقامه نماز در مدارس افزود: در کنار تامین مکان و تجهیزات و امکانات مناسب، باید همه فعالان مدرسه از معلمان، متولیان، دبیران و غیره در موضوع نماز ورود کرده و جاذبه هایی برای تشویق دانش آموزان از جمله برگزاری مسابقات مختلف و اهدای جوایز ایجاد کرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: اولین راهکار حل مشکلات جامعه و درمان آسیب های اجتماعی، توجه به نماز و فرهنگ سازی آن است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 949446 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.