خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1552619 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حمایت رئیس کمیسیون اروپا از پیوستن اعضای جدید به اتحادیه اروپا

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 12 آذر 1398 - 22:36
رئیس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا باید به کشورهای بالکان غربی فرصتی را برای عضویت در اتحادیه اروپا بدهد.
اتحاديه،اروپا،پيوستن،مقدونيه،بالكان،شمالي

به گزارش مشرق، «اورسولا فون درلین» رئیس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا در نامه‌ای به «الیور وارهلی» کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور همسایگی و بسط اتحادیه، نوشته است که این اتحادیه باید فرصت عضویت را برای کشورهای بالکان غربی نیز فراهم کند.
بیشتر بخوانید: راهکار جدید کمیسیون اروپا برای حل بحران پناهندگی
به نوشته پایگاه «پالتیکو»، وی در این نامه گفت: «ضروری است که ما ظرف پنج سال آینده از طریق یک ارزیابی صلاحیت‌محور از هر کشور نامزد، چشم‌اندازی معتبر برای پیوستن آن‌ها در آینده ایجاد کرده و این روند را حفظ و تسریع کنیم.»
وی از مقدونیه شمالی و جمهوری آلبانی به عنوان دو کشوری یاد کرد که باید به مذاکره با آن‌ها برای پیوستن به اتحادیه اروپا ادامه داد.
وی گفت: «سخت معتقدم که ایجاد پیوندی تا حد امکان نزدیک میان بالکان غربی با اتحادیه اروپا، برای ما از اهمیت راهبردی فوق‌العاده‌ای برخوردار است.»
در هفته‌های گذشته میان مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا بر سر پیوستن کشورهای جدید به این بلوک سیاسی اختلاف نظر جدی بروز کرده است.
فرانسه یکی از مخالفان جدی آن است که در وضعیت کنونی کشور تازه‌ای به این اتحادیه اضافه شود.
دولت فرانسه در جریان جلسه دو هفته پیش اتحادیه اروپا، با پیوستن مقدونیه شمالی به این اتحادیه مخالفت کرد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1552619 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.