خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850838 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

قرنطینه بیمار مشکوک به ابولا در سوئد

انتخاب | چند‌رسانه‌ای | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 23:01
بیمارستان اوپسالا در سوئد مرد جوانی را که مشکوک به آلودگی به ویروس ابولا است به قرنطینه منتقل کرد.
بوروندي،مرد،بيمارستان،بيمار،شيوع،بيماري،ابولا،ويروس

بیمارستان اوپسالا در سوئد مرد جوانی را که مشکوک به آلودگی به ویروس ابولا است به قرنطینه منتقل کرد.
هویت این بیمار اعلام نشده و مقامات بیمارستان آزمایش‌های لازم را روی این بیمار انجام داده‌اند و در انتظار دریافت نتیجه این آزمایش‌ها هستند.
این مرد جوان برای مدت سه هفته در کشور بوروندی در مرکز آفریقا بوده و پس از بازگشت دچار تب و تهوع همراه با خونریزی شده است.
بخش اورژانس بیمارستان انشوپینگ (Enköping) که اولین محل مراجعۀ این مرد جوان پس از مشاهدۀ نشانه‌های بیماری بوده است، هم اکنون بسته شده و کارکنانی که در تماس نزدیک با این بیمار بوده‌اند، اکنون تحت مراقبت قرار دارند.
کشور بوروندی دارای مرز مشترک با جمهوری دموکراتیک کنگو است یعنی کشوری که شیوع دوباره ویروس ابولا در آن در اوت ۲۰۱۸ میلادی منجر به ابتلای ۶۰۸ نفر و مرگ دست‌کم ۳۶۸ نفر شد.
تئودور آدهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز پنج‌شنبه هشدار داد که شیوع دوباره این بیماری ممکن است در بدترین شکل قابل تصور روی دهد.
ویروس ابولا می‌تواند در اثر ارتباط نزدیک از فردی به فرد دیگر منتقل شود و نشانه‌های بیماری ۲۱ روز پس از ابتلا پدیدار می‌شود.
بنابراین فردی که آلوده به این ویروس است این پتانسیل را دارد که قبل از نمایان شدن علائم بیماری، طیف وسیعی از اطرافیان خود را آلوده کند و در صورت سفر او در این مدت، احتمال انتقال ویروس به دیگر کشورها نیز وجود دارد.
به گزارش یورونیوز، بدترین شیوع ویروس ابولا دو سال پیش در غرب آفریقا دیده شد که ۱۱ هزار و ۳۰۰ کشته برجای گذاشت.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850838 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.