خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1455221 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ترکیه هنوز برای خرید «سوخو-35» تصمیم نگرفته است

فارس | برگزیده، بین‌الملل | سه شنبه، 12 آذر 1398 - 05:00
رئیس صنایع دفاعی ترکیه می‌گوید هنوز در حال بررسی پیشنهاد روسیه برای خرید جنگنده‌های نسل جدید این کشور هستند اما تصمیم مشخصی در این باره هنوز گرفته نشده است.
35،تركيه،سوخو،اف،خريد،آمريكايي،روسيه،برنامه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم تاکید مکرر مسئولان ارشد دولت آنکارا مبنی بر در نظر گرفتن گزینه‌های جایگزین برای جنگنده‌های آمریکایی «اف-35»، یک مسئول صنایع نظامی ترکیه اما می‌گوید هنوز درباره خرید جنگنده‌های روسی «سوخو-35» تصمیم نگرفته‌اند.
«اسماعیل دِمیر» رئیس صنایع دفاعی ترکیه می‌گوید که این کشور به دقت در حال بررسی خصوصیات و ویژگی‌های فنی جنگنده‌های سوخو-35 است اما هنوز برای صحبت کردن درباره خرید آنها توسط آنکارا زود است.
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» دمیر در این باره توضیح داد: «ما در حال بررسی پیشنهاد روسیه درباره سوخو-35 هستیم.
هنوز زود است که بخواهیم ارزیابی ارائه دهیم، البته ترکیه فناوری‌ها و تسلیحاتی که نیازهایش را برطرف کند، خریداری می‌کند.
با این حال، هنوز زود است که بخواهیم بگوییم ما سوخو-35 را می‌خریم.
کار سخت تحلیل هنوز پیش‌روی ما قرار دارد».
وی با بیان اینکه ترکیه فعلا به مشارکت در برنامه تولید مشترک جنگنده‌های اف-35 ادامه می‌دهد، افزود:‌«عقب‌نشینی ترکیه از این برنامه به نفع دیگر مشارکت‌کنندگان در این پروژه نیست.
ما به گفت‌وگو برای یافتن راه برون‌رفت از این وضعیت ادامه می‌دهیم.
نمی‌توانم چیزی درباره موضع طرف آمریکایی بگویم اما ما برای گفت‌وگوی سازنده آماده هستیم».
این اظهارات در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا جنگنده‌های روسی «سوخو-57» و «سوخو-35» گزینه‌های جایگزین ترکیه برای جنگنده‌های آمریکایی «اف-35» هستند، گفت: «چرا نباشد؟
ما برای هیچ چیز به آنجا (روسیه) نرفتیم!».
(جزئیات بیشتر)
دولت آمریکا قصد دارد ترکیه را به دلیل خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس-400» از روسیه، تا پایان سال 2020 به صورت کامل از برنامه تولید مشترک اف-35 کنار بگذارد و حتی تحویل مابقی جنگنده‌های خریداری شده را نیز تعلیق کرده است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1455221 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.