خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 07 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تقویت حافظه و مقابله با آلزایمر با راهکار جدید باریج اسانس

انتخاب | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 23:01
در طب سنتی ایران «نسیان» به عنوان یک بیماری مستقل به خوبی توصیف شده است. بر اساس منابع طب سنتی بسته به علت بیماری، پنج نوع نسیان وجود دارد. مطالعات جدید نشان داده است که نوعی از بیماری نسیان که با سرد شدن مزاج مغز (سوء مزاج سرد مغز) همراه است معادل بیماری آلزایمر می باشد.
زنجبيل،كندر،وج،ادامه،عرضه،عامل،مطالعات،بيماران،اثرات،مهار،نس ...

خلاصه خبر

" کپسول آلزاستاپ باریج " با استفاده از فناوری روز دنیا و علوم طب سنتی ایرانی برای تقویت حافظه ، پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر ارائه شده است.
این بیماری نوعی اختلال مغزی مزمن پیش رونده و ناتوان کننده است که با اثرات عمیق بر حافظه سبب بروز اشکال در فعالیت‌های شناختی، تکلم، انجام فعالیت‌های حرکتی، اختلال عملکرد، برنامه‌ریزی، سازماندهی و استدلال انتزاعی می‌گردد.
میزان شیوع این بیماری بعد از 65 سالگی به ازای هر 5 سال 2 برابر می‌شود، به طوری که 40 تا 50 درصد سالمندان بالای 85 سال جامعه مبتلا به این بیماری هستند و افزایش سن، مهم¬ترین ریسک فاکتور این بیماری به شمار می‌آید.
مصرف داروهای مکمل و پیشگیری کننده از این بیماری در سنین پایین تر ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش میدهد .
وی افزود : تنها در بازه زمانی سال‌های 2000 تا 2008 در ایالات متحده آمریکا، مرگ و میر ناشی از بیماری آلزایمر 68% افزایش یافته و این در حالی است که مرگ به دلیل ایدز، سکته مغزی، بیماری‌های قلبی، سرطان پروستات، و حتی سرطان سینه به ترتیب با کاهش 42، 23، 16، 8 و 2 درصدی همراه بوده‌اند‌.
با توجه به نگاه طب سنتی در درمان بیماری¬ها، درمان بیماری نسیان ( ناشی از سوء مزاج سرد مغز ) با پاک سازی مغز از اخلاط بد ، تقویت مغز و بازگرداندن مغز به حالت طبیعی ( گرم کردن مغز ) انجام می پذیرد .
اجزا دارو در مطالعات فارماکولوژیک نشان دهنده این خواص است .
این دارو علاوه بر پیشگیری و درمان آلزایمر میتواند در تقویت حافظه بسیار موثر واقع شود .
بیماران به مدت 12 هفته (سه ماه) دارو را استفاده کردند.
قبل از ابتلا به آلزایمر پیشگیری را شروع کنید .