خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850793 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جزئیات اکران فیلم‌های سینمایی جشنواره تجسمی فجر مشخص شد- اخبار فرهنگی

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:40
مدیر بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از اکران فیلم‌های این بخش طی هفت روز خبر داد.
روز،يازدهمين،فيلم،فجر،هنرهاي،جشنواره،نمايش،تجسمي

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، عماد حسینی مدیر بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با اشاره به اینکه در طول برگزاری جشنواره هفت روز نمایش فیلم خواهیم داشت، گفت: طی هفت روز نمایش فیلم، هر روز شاهد نمایش فیلم‌ها در سه سانس خواهیم بود.
بر این اساس یک سانس به نمایش فیلم‌های مستند شامل فیلم - پرتره‌هایی از هنرمندان تجسمی اختصاص یافته است.
علاوه بر این یک سانس به نمایش فیلم داستانی و یک نوبت نیز برای برگزاری نشست نقد و بررسی آثار به نمایش درآمده در نظر گرفته‌ شده‌است.
وی افزود: سه روز نخست برگزاری بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به بحث سینما و نقاشی اختصاص دارد و در نشست‌های نقد و بررسی نیز به نقد فیلم‌های خارجی می‌پردازیم که اصطلاحا می توان آنها را فیلم‌های نقاشانه دانست؛ چرا که نقاشی در شکل‌گیری این فیلم ها موثر بوده و کارگردان هر اثر با نگاه به نقاشی، فیلم خود را خلق کرده‌است.
حسینی درباره آثاری که در چهار روز پایانی بخش سینمای تجسمی به نمایش در می‌آید، توضیح داد: در روزهای پایانی، تمرکز بیشتر روی فیلم‌های مستند ایرانی است و نشست‌هایی نیز با حضور هنرمندانی که فیلم‌ها درباره آنها ساخته شده برگزار می‌شود.
البته برخی از این فیلم‌ها درباره هنرمندان فقید است که نشست‌های تخصصی با حضور برخی دوستان این هنرمندان برجسته برگزار خواهد شد.
درعین حال، کارگردانان فیلم‌ها نیز در این نشست‌ها حضور خواهند داشت.
مدیر بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که این بخش رقابتی نیست، آثار را با توجه به شناختی که نسبت به حوزه تجسمی داشتیم، انتخاب کردیم که در مجموع فیلم‌های شاخص و خوبی در این بخش به نمایش درخواهند آمد.
گفتنی است بخش سینمایی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.‎
‎یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی از پنجم بهمن تا پانزدهم اسفند ‏برگزار می‌شود.
در این ‏‏جشنواره سید امیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی ‏دبیری ‏اجرایی را ‏عهده‌دار ‏هستند.‏
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850793 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.