خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شجاعی طباطبایی: «یمن و نقش من» باید به یک جریان جهانی تبدیل شود

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:40
نشست خبری کارگاه تخصصی «یمن و نقش من» عصر امروز در دبیرستان علامه‌حلی برگزار شد.
هدف،حوزه،مالي،هنري،شاهد،مسعود،فتح،اميدوارم،اساتيد،بنيان،تجسم ...

خلاصه خبر

در ادامه این نشست "علی اکبر" مسئول خیریه هنر با اشاره هدف این رویداد گفت: هدف از برگزاری این رویداد، این بود که بتوانیم نقش هنری رسانه‌ای‌مان را درباره یمن به درستی ایفا کنیم؛ چرا که فکر می‌کنم اکنون بدترین فاجعه انسانی جهان در یمن در حال وقوع است.
در ادامه این نشست "علی حیاتی" مسئول هیئت هنر و یکی از مربیان بخش گرافیک این رویداد با اشاره به دلیل برگزاری این رویداد، گفت: خوشحالیم که امکانی به وجود آمد تا اساتید هنر و فعالان رسانه‌ای گردهم آیند.
در ادامه این نشست "عبدالکریم المطری" مسئول دفتر بین‌المللی «موسسه التنمویه»(بنیان توسعه یمن) ضمن تشکر از برگزار کنندگان این رویداد گفت: اکنون 4 سال از جنگ یمن می‌گذرد و 17 کشور نظیر امارات، عربستان، انگلیس، آمریکا و...
در این راستا یکی از اقدامات آنها انتقال بانک مرکزی از صنعا به یمن بود.
همچنین بستن بندرها و فرودگاه‌ها از دیگر اقداماتی بود که با هدف محاصره همه مردم یمن صورت گرفت.
آخرین اقدام توطئه گرانه آنها نیز تلاش برای به دست آوردن بندر «الحدیده» که یکی از مهمترین بندرهای یمن است و به وسیله آن 18 میلیون نفر تغذیه می‌شوند، بود.
همچنین شهدای ما که به وسیله عربستان و آمریکا در طول این 4 سال به شهادت رسیدند بالغ بر 15 هزار نفر هستند و شمار زخمی‌ها به 24 هزار نفر می‌رسد.
اما در مقابل همه این سختی‌ها، هنوز شاهد مقاومت و ایستادگی دلیرانه مردم یمن هستیم و این ایستادگی در جبهه‌های نبرد به وضوح مشاهده می‌شود.
سال 94 کاری را برای یمن انجام دادیم و در این راستا با هنرمندان سراسر دنیا از آمریکای لاتین، اندونزی، آلمان، مراکش، مصر و...
امیدوارم این کارگاه به یک جریان جهانی تبدیل شود؛ همانطور که پس از پیدا شدن جنازه کودک 3.5 ساله سوری در ساحل، اقدام بشردوستانه‌ای از طرف موسسه روایت فتح انجام شد و طی آن شاهد حضور هنرمندان 43 کشور دنیا بودیم.
وقتی از امت اسلامی صحبت می‌کنیم، به این معناست که یمن، ایران و ایران، یمن است.
کار کردن برای یمن نیز یک مبارزه است و این مبارزه به تعبیر حضرت امام(ره) تا زمانی که ظلم، کفر و شرک در جهان وجود داشته باشد، ادامه خواهد داشت.
فکر می‌کنم مهمترین خروجی این کارگاه همین گردهم جمع شدن انسانهای دغدغه‌مند و هنرمند است.