خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 933555 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بازسازی راه‌های مناطق سیل زده ایلام در انتظار تخصیص بودجه- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 20 آبان 1398 - 04:18
با گذشت حدود 7 ماه از وقوع سیل مخرب در ایلام ،همچنان بخش زیادی از زیرساخت‌های مناطق سیل‌زده بویژه راه‌های روستایی با وجود فرا رسیدن فصل سرما و بارش در انتظار تخصیص بودجه و بازسازی هستند.
سيل،ايلام،بازسازي،استان،تردد،خسارت،اعتبارات،بهسازي،محورهاي،تخصي…

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ باگذشت حدود هفت ماه از سیل ویرانگر، کماکان بسیاری از جاده‌های استان ایلام دارای مشکل هستند؛ بنابراین ازآنجاکه بهسازی جاده‌های سیل‌زده ایلام از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تحقق این مهم درگرو تخصیص منابع استانی و ملی است، مسئولان نسبت به ابلاغ اعتبارات در کوتاه‌ترین زمان ممکن اهتمام ویژه ورزند.
حدود هفت ماه از وقوع سیل ویرانگر ایلام می‌گذرد، بحرانی که به بسیاری از زیرساخت‌های استان خسارت وارد و روند زندگی مردم شهرها و روستاهای سیل‌زده را دچار مشکل کرد.
بخش عظیمی از راه‌های ارتباطی براثر سیل آسیب دیدند، به‌گونه‌ای که بر اساس آخرین آمار بیش از حدود 500 میلیارد تومان به راه‌های استان ایلام خسارت واردشده است.
در روزهای نخست وقوع سیل با کمک نیروهای جهادی و دولتی، بسیاری از راه‌های روستایی و شهری به‌طور موقت برای تردد مردم بومی و همچنین عوامل امدادی و خدمات رسان بازگشایی شد؛ اما انتظار می‌رفت باگذشت هفت ماه، امروز حداقل شاهد بازسازی و پیشرفت فیزیکی خوبی در محورهای مواصلاتی استان شویم.
بدیهی است اختصاص اعتبارات به میزان کافی و در سریع‌ترین زمان ممکن، امری بسیار ضروری برای بازسازی زیرساخت‌های خسارت‌دیده از سیل است؛ موضوعی که در صورت کم‌توجهی ممکن بوده در آینده پیش ‌رو و با بارش‌های هرچند اندک، آسیب‌های بیشتر و چه‌بسا جبران‌ناپذیری را پدید آورد.
آغاز بارش‌های سال 98 و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش‌های سنگین پیشرو روند تسریع در بازسازی راه‌ها و پل‌ها را دوچندان می‌کند.
بارش‌های پیشرو به‌طور حتم حتی اگر از کمترین میزان بارش نیز برخوردار باشند موجب آن می‌شود که مسیرهای بازسازی‌شده که به جهت تردد و خدمات‌رسانی اولیه در سیل 7 ماه پیش انجام‌شده است برای تردد با مشکل مواجه شودوشهروندان ساکن در مناطق سیل‌زده را دچار محدودیت‌های تردد در این مسیرها کند.
کیانوش محمد نژاد فرماندار دره‌شهر که بیشترین خسارت سیل در شهرستان مورد تصدی‌اش بوده از جریان داشتن تردد در تمام معابر و محورهای مناطق سیل‌زده شهرستان دره‌شهر گفت و اظهار داشت: محورهای موردبحث به‌طور و اساسی بازسازی و بهسازی نشده است و با بارش‌های پیش رو با مشکل مواجه خواهند شد.
اعتبارات واگذاری کفاف تأمین خسارت وارد نمی‌کند
فرماندار دره‌شهر بهسازی و بازسازی اساسی جاده‌های خسارت‌دیده از سیل را منوط به تأمین اعتبار دانست و گفت: تا آنجا که اعتبار واگذارشده است اقدام کرده‌ایم لیکن اعتبارات واگذاری کفاف تأمین خسارت وارد نمی‌کند.
تخصیص اعتبار راه‌حل بازسازی کامل پل‌ها و جاده‌های
علی‌اصغر کاظمی بابیان خسارت 500 میلیارد تومانی به جاده‌ها و پل‌های مناطق سیل‌زده ایلام اظهار داشت: تخصیص اعتبار راه‌حل بازسازی کامل پل‌ها و جاده‌های تخریب‌شده از سیل فروردین 98 ایلام است.
مدیرکل راه و شهرسازی بازسازی و ساخت پل گاومیشان که نقطه ارتباطی استان ایلام با استان لرستان از طریق شهرستان دره شهر است را در حال ساخت عنوان کرد و گفت: پل گاومیشان در حال ساخت است اما با توجه به طول دهنه و استقرار آن به روی رودخانه گاومیشان زمان‌بر است.
تسنیم، ازآنجاکه ایلام و به‌ویژه محورهای سیل‌زده دره شهر به لرستان یکی راه‌های اصلی برای تردد شهرستان‌های بدره، دره شهر و آبدانان محسوب می‌شود، بنابراین بهسازی جاده‌های مناطق سیل‌زده ایلام از اهمیت بالایی برخوردار است؛ تحقق این مهم بدون شک درگرو تخصیص منابع استانی و ملی به‌ویژه در بخش اعتبارات سیل بوده، بنابراین انتظار می‌رود مسئولان نسبت به ابلاغ اعتبارات جهت بازسازی راه‌های خسارت‌دیده از سیل این استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اهتمام ویژه ورزند.
انتهای پیام/891/ عبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 933555 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.