خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 877853 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پیشتازی حزب سوسیالیست حاکم در انتخابات پارلمانی اسپانیا

مهر | بین‌الملل | دوشنبه، 20 آبان 1398 - 03:33
طبق نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اسپانیا، حزب سوسیالیست حاکم ۱۲۰ و حزب محافظه کار ۸۸ کرسی را کسب کردند.
اسپانيا،حزب،كرسي،كسب،سوسياليست،احزاب

به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اسپانیا از پیشتازی حزب سوسیالیست حاکم با کسب ۱۲۰ کرسی حکایت دارد.
بر اساس این گزارش، حزب محافظه کار هم ۸۸ کرسی را از آن خود کرد.
طبق این نتایج، هیچ کدام از ائتلاف احزاب چپ و ائتلاف احزاب راست اسپانیا نتوانستند ۱۷۶ کرسی لازم برای تشکیل دولت آینده را کسب کنند.
مردم اسپانیا روز یکشنبه برای چهارمین بار طی ۴ سال اخیر پای صندوق‌های رای رفتند تا سرنوشت دولت آتی این کشور را معلوم کنند.
تاریخ انتخابات قبلی به ماه میلادی آوریل باز می‌گردد که طی آن حزب کارگران سوسیالیست از تشکیل دولت ائتلافی بازماند حال آنکه علیرغم برخورداری از اکثریت پارلمانی، تعداد کرسی‌های لازم را به دست آورده بود.
پدرو سانچز نخست‌وزیر سوسیالیست اسپانیا از مردم خواسته‌ بود به حزبی رای دهند که مانع از قدرت گرفتن پروگرسیوها (پیشروها) شود.
تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حاکی از عدم موفقیت احزاب سیاسی اسپانیا در کسب رای اکثریت بود.
در انتخابات آوریل، حزب افراطی ووکس موفق به کسب ۲۴ کرسی شد و ۱۰ درصد آراء را از آن خود کرد حال آنکه حزب مردمی (PP) که به جناح محافظه‌کار تعلق دارد، با افت بی‌سابقه محبوبیت مواجه شد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 877853 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.