خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861169 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نقشه معگباع "Ů†Ř¸Ř§ŮŘŞÚ†ŰŒ" Ř¨ŘąŘ§ŰŒ تؾاحب Ř§Ů…ŮˆŘ§Ů„ زن تنها

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:40
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت قاتلی خبر داد که به قصد سرقت اقدام به ارتکاب جنایت کره بود.
مادرم،97،مخفيگاه،قرار،محل،اوليه،سرقت،خانه،تحقيقات،پول،تماس،ن ...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در مورخ 21 آذر 97 کشف جسد متعلق به خانمی 50 ساله در محل سکونتش به کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس اعلام شد.
با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.
تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که مقتول به علت اصابت گلوله به پیشانی به قتل رسیده و طبق اظهارات دختر مقتول، کارآگاهان مطلع شدند که مقتول دارای مقدار قابل توجهی پول و طلاجات بوده که تماماً سرقت شده است.
دختر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از روز گذشته چندین نوبت با تلفن منزل و گوشی تلفن‌همراه مادرم تماس گرفتم اما او پاسخگوی تماسهای من نبود تا اینکه تصمیم گرفتم به منزل مادرم رفته و از سلامت وی اطمینان پیدا کنم اما حین ورود به خانه با جسد مادرم روبه‌رو شدم.
کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که از حدود یک ماه پیش و پس از انجام یک عمل جراحی روی مقتول و به پیشنهاد اعضای خانواده‌اش، امور مربوط به نظافت منزل توسط یک کارگر خدماتی انجام می‌شده که در تحقیقات از دختر مقتول مشخص شد آخرین بار قرار بوده تا این کارگر یک روز قبل از کشف جسد و به قصد انجام نظافت منزل به محل سکونت مقتول مراجعه کند که پس از آن دیگر اطلاعی از وی وجود نداشت.
کارآگاهان با شناسایی این کارگر خدماتی به نام امید (20 ساله) مطلع شدند وی همزمان با وقوع جنایت از کشور خارج و به کشور ترکیه رفته است.
در ادامه رسیدگی به این پرونده، مشخص شد که امید پس از گذشت نزدیک به 15 روز مجدداً به ایران مراجعت کرده که بلافاصله اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
سرانجام با شناسایی مخفیگاه امید در منطقه میدان رهبر در شرق تهران، کارآگاهان اداره دهم در ساعت 14:00 روز گذشته (سه‌شنبه مورخ 18 دی 97) موفق به دستگیری امید شدند و در همان بازرسی اولیه از مخفیگاه متهم، یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده در جنایت نیز کشف شد.
امید در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به ارتکاب جنایت با انگیره سرقت اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: چند ماه پیش در فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی برای کار در منزل کرده بودم که مقتول با من تماس گرفت، در نخستین مراجعه به منزل مقتول متوجه شدم که او به تنهایی زندگی و هر از گاهی دخترش به او سرکشی می‌کند، هر هفته یک بار به منزل مقتول رفته و امور مربوط به نظافت خانه را انجام می‌دادم و در همین مدت متوجه شدم که وی مقدار قابل توجهی طلاجات دارد.
وی افزود: با اطلاع دقیق از وضعیت زندگی مقتول، تصمیم به سرقت گرفتم، به همین دلیل با یکی از دوستانم در غرب کشور تماس گرفته و او برای من یک قبضه سلاح کمری خریداری کرد، پس از رسیدن اسلحه به دستم، منتظر ماندم تا مقتول همچون روال همیشگی با من تماس گرفته تا برای نظافت به خانه‌اش بروم تا اینکه تماس گرفت و در مورخ 20 آذر 97 برای نظافت به خانه مقتول رفتم، حین ورود به خانه، مطمئن شدم که او تنهاست.
امید درباره نحوه قتل گفت: زمانیکه مقتوله به داخل اتاقش رفته بود، به سراغش رفتم و گلوله‌ای به سر وی شلیک کردم، با اطلاع از محل نگهداری پول و طلاجات، اقدام به سرقت تمام پول و طلاجات کرده و از خانه خارج شدم، با فروش طلاجات، در مجموع نزدیک به 70 میلیون تومان پول به دست آورده و تصمیم گرفتم تا از ایران خارج شده و به ترکیه بروم، به ترکیه رفته اما پس از چندین روز خوشگذرانی و پایان پول مجبور شدم تا به تهران بازگردم که پس از گذشت چند روز دستگیر شدم.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت توسط بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861169 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.