خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 931254 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عضو فراکسیون امید مجلس: دولت برای پیشگیری از رانت و فساد سامانه شفافیت ‌راه‌اندازی کند- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 20 آبان 1398 - 02:06
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای پیشگیری از فساد و رانتی که امروز در کشور بیداد می‌کند سامانه شفافیت را راه‌اندازی کند.
شفافيت،وزارت،كشور،برطرف،مشكلات،سامانه،مكلف

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره بر ضرورت شفافیت در تمام ارکان کشور اظهار داشت: اگر بر وزارتخانه‌هایی که در جریان اقتصاد کشور نقش‌آفرینی می‌کنند مثل وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد همین روندی که امروز متاسفانه شاهد هستیم حاکم باشد، بحث فساد و رانت که امروز در کشور بیداد می‌کند ادامه می‌یابد.
وی افزود: این مشکلات به دولت برمی‌گردد که سامانه شفافیت راه‌اندازی نکرده هرچند دولت در برنامه ششم توسعه مکلف به اجرای شفافیت شد و همه ارگان‌ها حتی مجلس و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به این روند هستندکه امروز شاهد اشتباه مدیران نباشیم که سبب بی‌اعتمادی مردم است.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با دستگیری و زندانی کردن شاید بخشی از مشکل به صورت سطحی برطرف شود ولی اگر بخواهیم به صورت ریشه‌ای مشکلات را برطرف کنیم باید فضای شفافیت در جامعه حاکم شود، به این گونه که هر نوع واگذاری و دادن هر نوع امتیاز همراه با شفافیت باشد و همه مردم در جریان باشند.
ابراهیمی بیان کرد:هر چند در حوزه جنگل و منابع طبیعی به دلیل اینکه سودهای کلانی در آنها نهفته ‌و امکان اشتباه در این دستگاه‌ها وجود دارد ولی با این وجود درحال حاضر راه‌اندازی سامانه شفافیت می تواند تا حدودی بخش اعظم مشکلات ناشی از فساد مالی در کشور را برطرف کند.
وی ادامه داد: درحال حاضر هیچ گونه قضاوتی درخصوص افرادی که اخیرا به دلیل اختلاس در حوزه وزارت کشاورزی و منابع طبیعی دستگیر شدند نمی‌کنیم ولی شفافیت مسائل جامعه مطالبه به حق مردم است.
انتهای پیام/716/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 931254 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.