خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 933737 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

۱۲۱ هزار روستایی ظرف ۳ سال از آب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 20 آبان 1398 - 01:09
یزد ـ وزیر نیرو گفت: ظرف سه سال آینده ۱۲۱ هزار نفر از روستاییان ظرف سه سال آینده از نعمت آب سالم و پایدار بهره مند می شوند.
افتتاح،استان،يزد،اردكانيان،نيرو،پروژه،طرح،آبرساني

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان، یکشنبه شب در ارتباط ویدئویی با شورای اداری استان یزد که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: وزارت نیرو هر هفته طرح‌های مهمی را در استان‌های مختلف کشور تا پایان سال افتتاح می‌کند که این طرح ها در قالب پویش الف ب راه ندازی می شوند.
وی با بیان اینکه یزد پنجمین استانی است که این طرح در آن اجرا می شود، افزود: فردا نیز در استان کرمان طرح هایی در قالب این پویش افتتاح می شود و این روال تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در مجموع در قالب این طرح ۲۷۲ پروژه با سرمایه گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان افتتاح می شود.
اردکانیان یادآور شد: وزارت نیرو در حال حاضر ۱۳۶ پروژه در دست اجرا دارد که بهره برداری از آنها در مجموع به اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان نیاز دارد.
وی تصریح کرد: در همین راستا در سفر رئیس جمهور به استان یزد، ۹ پروژه در این استان آماده بهره برداری شده که با دستور رئیس جمهور افتتاح می شود.
اردکانیان ادامه داد: پروژه‌ای که ما برای اولین بار به این شکل افتتاح می‌کنیم، آغاز عملیات تامین آبرسانی به ۲۲۶ روستای استان یزد است.
وی افزود: در استان یزد ۳۰۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شود و ما امروز پروژه بزرگی را از طریق تامین منابع مالی از طریق بخش خصوصی افتتاح می‌کنیم.
وزیر نیرو تصریح کرد: ۱۲۱ هزار نفر از هموطنان روستایی ما در این ۲۲۶ روستا ظرف حداکثر سه سال آینده از نعمت دسترسی به شبکه آب سالم و پایدار و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
اردکانیان تصریح کرد: تا سال ۹۲ با همه تلاش‌هایی که شده بود، ۹۰۰ هزار نفر از هموطنان روستایی ایران از نعمت آب شرب پایدار برخوردار بودند ولی از سال ۹۲ تا به امروز، ۱۰ هزار و ۳۳۶ روستا به شبکه آبرسانی متصل شده اند و تعداد کل روستاییان برخوردار از این نعمت از ۶ میلیون نفر گذشته است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 933737 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.