خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 953139 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دولت درگیر اختلافات درونی و برخی ناکارآمدی‌های اجرایی است

فارس | سیاسی | دوشنبه، 20 آبان 1398 - 01:00
نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم گفت: اگر موضع امروز رئیس جمهور در جمع مردم یزد به معنای گلایه از برخوردهای قوه قضائیه با سوءاستفاده کنندگان از بیت المال باشد، خلاف اخلاق سیاست مداری در نظام اسلامی است.
جمهور،رئيس،دولت،اسلامي،رسيدگي،مجلس،ناكارآمدي،نهم،قضائيه،قوه،اصف…

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم گفت: اگر موضع امروز رئیس جمهور در جمع مردم یزد به معنای گلایه از برخوردهای قوه قضائیه با سوءاستفاده کنندگان از بیت المال باشد، خلاف اخلاق سیاست مداری در نظام اسلامی است.
عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم، در گفت‌و‌ گو با گروه سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به عصبانیت امروز رئیس‌جمهور در جمع مردم یزد، اظهار داشت: معمولا دولت هایی که دست پر باشند، به حاشیه ها گرفتار نمی شود؛ تجربه تاریخی سال های گذشته نشان داده است هر یک از دولت ها که به نوعی دچار سستی در انجام عمل و یا ناکارآمدی شده اند، در مقاطعی با حاشیه سازی ها تلاش کرده اند تا موقت ناکارآمدی خود را پنهان کنند.
وی ادامه داد:‌ رئیس جمهور در ساختار جمهوری اسلامی بالاترین مقام اجرایی کشور است که سوگند یاد می کند حافظ قانون اساسی و دستاوردهای انقلاب اسلامی باشد.
مشخص نیست که آیا مقصود آقای روحانی از صحبت های امروز حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و ارزش های دینی بود یا به نوعی طعنه زنی به اقدامات بخشی از ساختار جمهوری اسلامی.
نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم تصریح کرد:‌ اگر نکاتی که رئیس جمهور مطرح کرد به این معنا باشد که از برخوردهای قوه قضائیه با سوءاستفاده کنندگان از بیت المال با اعداد و ارقام مختلف گلایه دارد، این خلاف اخلاق سیاست مداری در نظام اسلامی است، اما اگر منظور او این بوده است که علاوه بر رسیدگی به دزدی های اطرافیان رئیس جمهور یا تخلفاتی که افرادی در حد میلیارد داشته اند، به رقم های بالاتر هم باید رسیدگی کرد، این نوعی انجام وظیفه از سوی رئیس جمهور است.
وی بیان کرد:‌ اکنون که رئیس جمهور نسبت به رسیدگی به تخلفات واکنش نشان داده است،‌ قوه قضائیه باید به سرعت مفهوم مورد نظر رئیس جمهور را دنبال کند.
تخلفات،‌ تقلبات، دزدی از بیت المال،‌ سوءاستفاده و اختلاس ها همه باید در همه سطوح رسیدگی شود؛ خوشبختانه مردم در این روزها شاهد هستند حتی اگر برادر رئیس جمهور فساد مالی داشته باشد، دستگیر می شود.
مقتدایی اظهار داشت:‌ اخباری از قوه قضائیه به گوش می رسد که رسیدگی به پرونده برادر معاون اول رئیس جمهور نیز در آینده ای نزدیک به اتمام می رسد و حکمش صادر خواهد شد؛ بنابراین خوب است که همه افراد به دولت کمک کنند تا از این شرایط خارج شود.
وی ادامه داد:‌ بنظر می رسد گلایه های امروز آقای روحانی به نوعی بیانگر این است که شاید دولت در اثر اختلافات درونی و یا برخی از ناکارآمدی های دست اندرکاران اجرایی، زمین گیر شده است، همه باید کمک کنیم تا آقای روحانی زمین گیر شدن دولت را خاتمه دهد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم یادآور شد:‌ به نظر می رسد مجلس آینده می تواند به دولت کمک کند تا از شرایط ناکارآمدی خارج و به سمت کارآمدی هرچه بیشتر وارد شود.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 953139 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.