خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 953194 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

۵۱ هزار بانوی خانه‌دار سرمایه یک استارتاپ را تامین کردند

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 20 آبان 1398 - 00:58
یزد ـ وزیر ارتباطات با اشاره به راه اندازی استارتاپ بازرگان در یزد گفت: ۵۱ هزار بانوی خانه‌دار سرمایه این استارتاپ را تامین کردند.
يزد،استان،فعاليت،كشور،متصل،كسب،شبكه،مصرف،جهرمي

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری ‌جهرمی، یکشنبه شب در مراسم افتتاح طرح های حوزه آی سی تی استان یزد که به صورت همزمان و ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در حوزه آی سی تی در کشور است.
وی با اشاره به اینکه ۲۸۴ شرکت سود ده فناور در یزد وجود دارد، افزود: این شرکت ها حاصل تلاش و فعالیت جوانان توانمند یزد است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: استان یزد دومین اپراتور خصوصی پستی کشور را امروز اجرایی کرد و این جزو برنامه‌های دولت تدبیر و امید بود که پست را خصوصی‌سازی و فعالیت آنها را آزادسازی کرد.
آذری جهرمی تصریح کرد: تقریبا سه هفته پیش اپراتور اول پستی کشور در تهران فعالیت خود را آغاز کرد و دومین مورد آن در استان یزد شروع به فعالیت کرد.
وی عنوان کرد: امروز استارت آپی تحت عنوان بازرگان در استان یزد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افتتاح شد که سرمایه گذاران آن به طور عمده خانم‌های خانه‌دار یزد و ۵۱ هزار سرمایه‌گذار خرد بودند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: از زنجیره تولید تا مصرف میوه در سه شهر در کشور فعالیت این مجموعه ایجاد شده که یکی از آنها یزد است و قیمت ارائه شده برای مصرف در این طرح حدود ۲۵ درصد زیر قیمت مصرف است و کیفیت آن هم تضمین شده است.
آذری‌ جهرمی ادامه داد: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف است ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ارتباط متصل کند و به فضل الهی امروز با ۱۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به این شبکه متصل شده و هیچ روستای یزدی بالای ۲۰ خانوار که به این شبکه متصل نباشد، نداریم.
حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور هم در این مراسم اظهار داشت: کسب و کار دچار تحول است و کسب و کار سنتی جای خود را به کسب و کار جدید می‌دهد و استارت‌آپ‌ها در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 953194 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.