خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 877853 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آمریکا قصد فتنه انگیزی بین مردم و نیروهای امنیتی عراق را دارد

مهر | بین‌الملل | دوشنبه، 20 آبان 1398 - 00:36
سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق از تلاش آمریکایی ها برای ایجاد شکاف بین نیروهای امنیتی و مردم این کشور خبر داد و ایران را متحدی مهم برای عراق عنوان کرد.
عراق،تظاهرات،الحسيني،مقاومت،اعتراضات،اصلاحات،امنيتي،آمريكايي،...

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق اظهار داشت که اعتراضات این کشور نتیجه انباشته شدن اشتباهات سیاسی است و بسته اصلاحات مطرح شده خوب است اما مفسدان در عراق باید مورد بازخواست قرار گیرند.
«جعفر الحسینی» در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری المیادین بر حمایت از حق تظاهرات مردم عراق تاکید کرد و افزود که مقاومت عراق برای حفظ امنیت تظاهرات کنندگان در اعتراضات حضور دارد.
وی تاکید کرد که ایالات متحده مسئول تمام تبعات منفی ناشی از اشغال عراق و تخریب این کشور است و مانع از عقد قرارداد عراق با شرکت های غیرآمریکایی برای ساخت نیروگاه های برق شده است.
الحسینی همچنین گفت که آمریکایی ها بر عراق فشار آوردند تا به سمت رابطه با چین و باز کردن مرزها با سوریه حرکت نکند.
وی افزود: تظاهرات طرح آمریکا در عراق را که بزرگ تر از طرح داعش بود، ناکام گذاشت و برخی طرف ها در عراق تمایلی نسبت به انجام اصلاحات توسط نخست وزیر ندارند.
الحسینی ادامه داد: ادله محکمی برای دخالت آمریکایی ها در تظاهرات عراق وجود دارد و آنها تلاش دارند که بین نیروهای امنیتی و تظاهرات کنندگان فتنه انگیزی کنند.
وی گفت: واشنگتن در راستای ایجاد شکاف بین دستگاه های امنیتی عراق و حشد شعبی و گروه های مقاومت و مردم تلاش می کند و می خواهد گروه های مقاومت را به درگیری داخلی در عراق سوق دهد.
الحسینی تصریح کرد: ایران هم پیمان مهمی برای عراق و همسایه ای است که به عراقی ها برای مبارزه با داعش کمک کرده است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 877853 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.