خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1868990 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

Ř¨Ř§Ř˛ŰŒ با 484 Ů…ŰŒŮ„ŰŒŘ§ŘąŘŻ ŘłŘąŮ…Ř§ŰŒŮ‡ معدم ŘŞŮˆŘłŘˇ Ř´ŘąÚŠŘŞŰŒ ڊه فاقد ŘłŰŒŘłŘŞŮ… Ů…Ř§Ů„ŰŒ Ůˆ Ř­ŘłŘ§Ř¨ŘŻŘ§ŘąŰŒ است

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:40
شرکت دومان توکان که مدیران آن در حال محاکمه شدن در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی هستند در حالی 484 میلیارد سرمایه و سود سرمایه مردم را در اختیار داشته که فاقد سیستم مالی و حسابداری بوده است.
مبلغ،دادگستري،دومان،توكان،تومان،متهمان،شركت،گزارش

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، امروز و در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات 5 متهم شرکت سرمایه پیشرو دومان توکان، بخش‌هایی از گزارش کارشناسان دادگستری درباره فعالیت مالی این شرکت قرائت شد.
به گفته قاضی صلواتی این گزارش طی 8 ماه و توسط 10 نفر از کارشناسان زبده دادگستری تهیه شده است.
طبق آنچه که توسط کارشناس رسمی دادگستری قرائت شد، با توجه به اینکه شرکت دومان توکان فاقد هرگونه سیستم و دفتر مالی بوده است و حساب و کتاب‌ها در چند سررسید درج می‌شده است، گزارش کارشناسی با توجه به بررسی بخشی از حساب‌های بانکی متهمان که به نام خودشان و در دسترس بوده تنظیم شده است.
در این گزارش آمده است که این شرکت 259 قرارداد منعقد کرده و 320 میلیارد سرمایه جذب و با محاسبه سود این سرمایه‌ها مجموعا 484 میلیارد از پول مردم را در اختیار داشته است.
این گزارش می‌افزاید: با وجود اینکه 7 شرکت به نام متهمان پرونده وجود دارد با این حال دفتر حسابداری در این شرکت‌ها وجود نداشته و به ناچار فقط حساب‌های بانکی آنها مورد بررسی قرار گرفته است.
طبق این گزارش اغلب پول‌هایی که به عنوان سرمایه از اشخاص دریافت می‌شده به حساب متهمان می‌رفته و مقداری هم به حساب شرکت دومان توکان وارد می‌شده است.
بین حساب‌های متهمان 140 میلیارد تومان واریز و 140 میلیارد تومان برداشت وجه وجود دارد که 94 میلیارد آن از سرمایه‌های جذب شده بوده است، در این حساب‌ها 40 میلیارد واریزی نامشخص نیز رویت شده است.
اما پرداخت‌هایی به مبلغ 8 میلیارد بابت اجاره، 2 میلیارد بابت پورسانت، 2 میلیارد به افراد هم‌نام با متهمان و 27 میلیارد مبلغ غیر قابل ردیابی نیز از این حساب‌ها صورت گرفته است.
طبق این گزارش از حساب‌های مذکور به 17 نفر پورسانت پرداخت شده است که مجموع آن 2 میلیارد تومان است.
همچنین در این گزارش آمده است که 15 نفر از شاکیان بیشترین مقدار سود را دریافت کرده‌اند که بیشترین مبلغ آن 3 میلیارد و 900 میلیون تومان است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1868990 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.