خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1534414 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ریابکوف: انگیزه‌های ایران برای کاهش تعهداتش را درک می‌کنیم- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 17 آبان 1398 - 18:44
معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورش انگیزه‌هایی که باعث شده است ایران در مسیر کاهش تعهدات هسته‌ای داوطلبانه خود ذیل برجام گام بردارد را درک می‌کند.
تعهدات،كاهش،ايران،ذيل،گام،روز،خواهد_يافت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه با اعلام اینکه کشورش انگیزه‌های ایران برای کاهش تعهداتش ذیل برجام را درک می‌کند، خواستار خویشتنداری همه طرف‌های برجام برای کمک به حفظ این توافق شد.
این دیپلمات بلندپایه روس در بخشی از سخنرانی خود در کنفرانس منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای که در مسکو برگزار می‌شود، درباره اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام گفت: «ما انگیزه‌هایی که باعث شده است ایران هر 60 روز یک گام در راستای کاهش تعهدات هسته‌ای داوطلبانه خود ذیل برجام گام بردارد را درک می‌کنیم.
در عین حال ما از همه طرف‌های باقی‌مانده در برجام می‌خواهیم که خویشتندار باشند.»
وی افزود: «ما نمی‌توانیم حد مقاومت برجام را تست کنیم.
ممکن است [بر اثر فشارها] برجام از هم بپاشد و سقوط کند.
آن‌گاه ما در شرایطی قرار خواهیم گرفت که در آن ریسک بروز درگیری و پیچیده‌تر شدن اوضاع در منطقه بی‌ثبات خلیج فارس افزایش خواهد یافت.»
ایران که طی ماههای اخیر در پاسخ به بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده بود، روز سه‌شنبه 14 آبان اعلام کرد که در چارچوب گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای خود، گازدهی به سانتریفیوژ‌ها در تأسیسات هسته‌ای فردو را برای اولین بار بعد از توافق هسته‌ای سال 2015 از سر خواهد گرفت.
مقامات ایران تأکید کرده‌اند که روند کاهش تعهدات هسته‌ای ایران ذیل برجام تا زمانی که طرف‌های اروپایی برجام به تعهدات خود عمل نکنند، ادامه خواهد یافت.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1534414 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.