خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1439282 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

روسیه: ایران قربانی تروریسم است نه حامی آن

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | جمعه، 17 آبان 1398 - 18:01
سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت: ایران نه تنها هیچگاه حامی گروه‌های تروریستی نبوده، بلکه این کشور بطور مکرر قربانی تروریست بوده است.
ايران،سوريه،آمريكا،تروريسم،مبارزه،ماريا،مشي،امورخارجه

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت: ایران نه تنها هیچگاه حامی گروه‌های تروریستی نبوده، بلکه این کشور بطور مکرر قربانی تروریست بوده است.
بر این اساس، ماریا زاخارووا در نشست هفتگی با خبرنگاران افزود: ایران در عمل پایبندی خود به مبارزه با تروریسم در سطح بین المللی را به اثبات رسانده و نقش ایران در این مبارزه‌ی سخت در سوریه غیرقابل انکار است.
وی با اشاره به حضور قانونی ایران در سوریه گفت: ایران به دعوت رسمی دولت قانونی سوریه و برای مبارزه جدی و عملی با تروریست‌ها به سوریه آمده و کمک شایانی به نابودی تروریست‌ها کرده است.
زاخارووا با انتقاد از خط مشی آمریکا در قبال ایران گفت: متاسفانه آمریکایی‌ها خط مشی غیرسازنده‌ای در قبال ایران دنبال می‌کنند، در حالی که بدون حضور ایران، برقراری امنیت در منطقه خاورمیانه غیرممکن است.
سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه به استاندارد دوگانه آمریکا در خصوص تروریسم اشاره و تصریح کرد: واشنگتن در خصوص مسئله مبارزه با تروریسم، اهدافی ژئوپلتیک را دنبال می‌کند، که در آن تروریست‌ها به دو گروه تقسیم می‌شوند.
از نگاه واشنگتن، تروریست‌های مخالف آمریکا با تروریست‌های قابل تحمل، دو موضوع جداگانه هستند که نوع برخورد با آن‌ها نیز متفاوت است.
وی در پاسخ به سوالی درباره آینده برجام با توجه به کاهش تعهدات ایران گفت: اگر آمریکا از برجام خارج نمی‌شد و تحریم‌های جدید اعمال نمی‌کرد، ایران نیز گام‌های کاهش تعهدات خود را برنمی داشت.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1439282 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.