خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848276 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

درخواست وزیر راه برای ازسرگیری فعالیت‌ ترن‌ست‌ها- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:40
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که ساخت مسکن از بلاتکلیفی خارج شده است، گفت: خواستار تداوم فعالیت قطارهای ترن‌ست شده‌ایم، درخواست شد تا آنها سرویس‌های خود را متوقف نکنند و این مسئله در حال رسیدگی است.
رسيدگي،تنظيم،شهرسازي،ريلي،قطارها،افزايش،ارز،نيمايي،مسكن

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی با اشاره به توقف سیر ترانست‌های شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی رجا، اظهار کرد:‌ علی رغم اینکه طی چند سال گذشته تعرفه بلیت این قطارها تغییرنکرده، اما در مقابل هزینه آنها افزایش داشته است.
ستاد تنظیم بازار در مورد قیمت‌گذاری آنها تصمیم گرفته بود، اما نتوانستند از افزایش قیمت خدمات خود دفاع کنند و در نهایت به وضعیت فعلی منجر شد.
وی با بیان این‌که خواستار تداوم فعالیت ترن‌ست شده‌ایم، افزود: درخواست شد تا آنها سرویس‌های خود را متوقف نکنند و این مساله در حال رسیدگی است.
وزیر راه و شهرسازی با توجه به اختصاص ارز نیمایی برای تامین تجهیزات ترن‌ست‌ها گفت: به این قطارها ارز نیمایی تعلق می‌گیرد و برای ترن‌ست‌ها باید هزینه‌ها متناسب با ارز نیمایی تنظیم شود که این موارد در دست رسیدگی است.
به گفته وی، در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی پروژه های توسعه ترانزیتی به خصوص در شرایط کنونی برای ما اهمیت زیادی دارد و در تلاش هستیم پروژه‌هایی که در بخش ریلی تاکنون انجام شده است افتتاح شود.
وی با اشاره به این‌که این یک واقعیت است که اجاره بها افزایش یافته است،‌گفت: آنچه در حوزه مسکن اتفاق می‌افتد عمدتا ناشی از بخش مسکن نیست بلکه تاثیرات اقتصادی در این حوزه تاثیرگذار است.
آنچه وزارت راه و شهرسازی به عنوان یک سیاست برای بخش مسکن برنامه ریزی کرده است، تولید مسکن برای جامعه هدف، شامل بخش کم‌درآمد و متوسط جامعه است که ساخت و تولید مسکن در جای جای کشور قابل مشاهده است و امیدواریم شاهد شتاب بیشتری در این زمینه باشیم.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848276 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.