خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848309 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دادگاه مفاسد Ř§Ů‚ŘŞŘľŘ§ŘŻŰŒ| ŮˆÚŠŮ„Ř§ŘŒ Ř§ŘŻŘšŘ§ŰŒ "ŘŻŮˆŮ…Ř§Ů†â€ŒŘłŮ‡Ů†ŘŻ" عا ŘŞÚŠŘ°ŰŒŘ¨ ڊعدند

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:40
دومان سهند، متهم ردیف اول پرونده دومان‌توکان درحالی مدعی شد وکلایش به کیفرخواست دسترسی نداشته‌اند که وکلایش این ادعا را تکذیب کردند.
تسخيري،پرونده،اظهارات،وكيل،وكلاي،شاكيان،دومان،كيفرخواست،صلوا ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دوم رسیدگی به اتهامات مدیران شرکت سرمایه‌ای دومان توکان، متهم ردیف اول پرونده به نام دومان‌سهند را به جایگاه فراخواند تا دفاعیات خود را ارائه کند.
ارائه این دفاعیات با تذکرات متعدد و مکرر قاضی صلواتی به متهم مبنی بر عدم جوسازی و توهین علیه سیستم قضایی کشور، توأم بود.
متهم ردیف اول پرونده ابتدا به عدم قبول وکالت وکیل خود به نام دادفر از سوی قاضی اعتراض کرد و گفت: وکیل من به شعبه آمده و شما گفته‌اید، تمبر باطل کن اما وکالت او را نپذیرفته‌اید و وکلای تسخیری به من معرفی کرده‌اید که حتی کیفرخواست را مطالعه نکرده‌اند و آن را از من مطالبه می‌کردند.
قاضی صلواتی، در پاسخ به این اظهارات متهم با استناد به تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری گفت: وکلای مفسدان اقتصادی، باید از لیست مورد تأیید قوه‌قضاییه انتخاب شوند؛ این لیست در اختیار شما و سه متهم بازداشتی پرونده قرار گرفته و شما این وکلا را انتخاب کرده‌اید.
وکلای شما تسخیری نیستند، کیفرخواست را هم مطالعه کرده‌اند.
به جای اینکه جوسازی کنید، پاسخگوی دادگاه و 186 مالباخته‌ای باشید که پول‌شان ضایع شده است.
اظهارات متهم درخصوص وکلایش با واکنش 4 وکیل مورد تأیید قوه‌قضاییه روبه‌رو شد و آنها نیز ضمن تکذیب اظهارات دومان سهند، گفتند: ما یک روز کامل در زندان با شما صحبت کردیم؛ کیفرخواست هم در اختیار ما است و اگر می‌خواهی، به دروغ‌گویی‌هایت ادامه بده.
متهم در ادامه به نامه خود به وزیر اطلاعات و دادسرا مبنی بر توان بازگرداندن پول‌ها طبق زمان‌بندی اشاره کرد و گفت: تمام اقرارهایی را که در کیفرخواست به من منتسب کرده‌اند، رد می‌کنم، چراکه طبق قانون، اقرار بااکراه ارزشی ندارد.
قاضی صلواتی، خطاب به متهم گفت: اگر منظور شما از تعیین زمان‌بندی برای برگرداندن پول‌ها این است که آزاد شوی و این کار را بکنی، بدان که دادگاه با آزادی‌ات مخالفت است و شما باید پول‌ها را در حالی برگردانی که در زندان باشی.
قاضی صلواتی همچنین به متهم تذکر داد که با تهدید شاکیان، از آب گل‌آلود ماهی نگیرد و تأکید کرد که شما (دومان سهند) با تطمیع برخی از شاکیان، بین آنها اختلاف‌افکنی کرده‌ای.
نماینده دادستان نیز، به متهم گفت فایل صوتی از شما به دست آمده است که شاکیان را تهدید کرده‌ای.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848309 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.