خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1860840 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فاز 2 طرح احیای دشت‌های خوزستان و ایلام آماده اجرا شد- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:40
مدیر عامل موسسه جهاد نصر گفت: ظرفیت عظیم فنی و مهندسی و 5000 نیروی انسانی کارآمد، آماده اجرای فاز 2 طرح ملی 550 هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام است.
ملي،اجراي،سنگين،بومي،جهاد،ايلام،خوزستان،نصر،نيروي،فاز،طرح

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی موسسه جهاد نصر، محمد جواد صالحی نژاد مدیر عامل موسسه جهاد نصر با بیان اینکه ظرفیت عظیم فنی و مهندسی و 5000 نیروی انسانی کارآمد، آماده اجرای فاز 2 طرح ملی 550 هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام است اظهارکرد:اگر بتوانیم فاز 2 طرح را به فاز 1 متصل کنیم ضمن حفظ مشارکت 85 درصدی نیروی کار بومی، از خطر بیکار شدن بیش از 5000 نیروی انسانی که اکنون در فاز یک مشغول به کار هستند نیز جلوگیری می شود.
وی همچنین گفت: با تکمیل فاز دو طرح ملی احیای اراضی دشت های خوزستان و ایلام300 هزار شغل ایجاد می شود که با توجه به شرایط خاص خوزستان و فراهم‌سازی تبعات مثبت اجتماعی، بخشی از بحران بیکاری جوانان این دو استان انیز مرتفع خواهد شد.
صالحی نژاد افزود: برای اجرای فاز یک 206 طرح عمرانی را در 21 شهرستان خوزستان و سه شهرستان استان ایلام انجام دادهایم و برای انجام این طرح ها 70 پیمانکار و بالغ بر 7 هزار نیروی انسانی مشارکت داشتند که 80 تا 85 درصد از نیروی شاغل بومی استانهای خوزستان و ایلام بودند.
مدیرعامل جهاد نصر با اشاره به اینکه در مرحله اجرای فاز یک طرح بالغ بر 2 هزار و 850 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین ،نیمه سنگین و سبک به کار گرفته شد ، افزود: فعالیت چنین حجم گسترده ای از ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در کشور بی سابقه است و در صورت از بین رفتن این ظرفیت، شکل گیری مجدد پیمانکاران و جمع آوری نیرو های متخصص سخت و هزینه های اجرای فاز 2 را بسیار گران خواهد کرد که یقینا به زیان منافع ملی است.
مدیرعامل جهاد نصر گفت: از تمامی ظرفیت های فنی استان و کشور برای عملیات اجرایی این طرح استفاده شد، ضمن آنکه استفاده ازماشین آلات و تجهیزات تولید ایران از افتخارات طرح ملی 550 هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام محسوب می گردد.
وی افزود:جهاد نصر با حاکم کردن روحیه جهادی در همه ارکان و زیر مجموعه ها، بر به‌کارگیری نیروی کار بومی به شدت اصرار دارد به گونه ای که برای انجام طرح ها در رامهرمز ، حتی از نیروهای رامشیر استفاده نشد زیرا اجهاد نصر از تبعات مثبت اجتماعی و فرهنگی استفاده از نیروی کار بومی در انجام طرح ها آشناست.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1860840 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.