خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

Ř¨ŘłŘŞŮ‡â€ŒŮ‡Ř§ŰŒ شبانه Ř§ŰŒŮ†ŘŞŘąŮ†ŘŞ به ؾبح افتاد/ ŘŞŘ¨ŘŻŰŒŮ„ "شبانت" به "ؾبحانت"

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
نخستین اپراتور ارتباطی کشور در بخش ارتباطات سیار برای رفع نگرانی و دغدغه بخشی از کاربران اینترنت که بسته‌های هدیه اینترنت شبانه را آسیب‌زا می‌دانستند، اقدام به تعریف بسته‌های هدیه روزانه کردکه پیش‌بینی می‌شود این رویه به دیگر اپراتورها نیز سرایت کند.
جهت،معاون،تعرفه،اپراتورها،كشور،ترافيك،ثابت،اينترنتي،رفتاري،ه ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سال‌هاست که تعرفه و نرخ خدمات اینترنت همراه در کشور ما در پایین‌ترین سطح به نسبت سایر کشورها ارائه می‌شود و از این جهت یکی از دستاویزهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برابر تغییر رویکرد اپراتورها و اعمال افزایش تدریجی بسته‌های اینترنتی که حتی نرخی به مراتب پایین‌تر از تعرفه اینترنت آزاد دارد، همین بوده که عنوان کرده «ایران ارزان‌ترین اینترنت موبایل را دارد» و اپراتورهای موبایل در چارچوب قانون اقدام به تعریف نرخ بسته‌های اینترنت می‌کنند.
البته از سویی دیگر بالا رفتن نرخ هزینه‌های ارزی اپراتورها، عاملی بر این افزایش قیمت بود؛ فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات معتقد است با وجود اینکه هزینه ارزی سه برابر شده اما تعرفه تنها 10 درصد گران شده است.
فلاح جوشقانی؛ معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در نشستی که نیمه سال جاری داشت، اعتقاد خود مبنی بر تأثیری که این بسته‌های هدیه شبانه می‌تواند بر زوایای رفتاری و فرهنگی محدوده سنی نوجوانان و جوانان داشته باشد را عنوان کرد و گفت بسته‌های شبانه اینترنت موبایل به تدریج حذف خواهند شد.
با توجه به پیاده‌سازی این مدل در همراه اول که برای نخستین بار است بین اپراتورهای ارتباطی کشور به وقوع می‌پیوندد، شاهین آرپناهی؛ مدیر کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم، تدارک بسته‌های اینترنتی صبحانت را اقدامی از سوی بخش بازاریابی اپراتور و رفع دغدغه برخی کاربران اینترنت دانست.
به گزارش تسنیم، با توجه به اشاره‌ای که معاون وزیر ارتباطات و رگولاتور ارتباطی به حذف تدریجی بسته‌های هدیه شبانه اپراتورها داشته، پیش‌بینی می‌شود که اپراتورهای دیگر هم به این مقوله ورود کرده و اقدام به تعریف و ارائه بسته‌های جدید اینترنت مطابق با چارچوب‌های رفتاری صحیح شوند.