خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1867356 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

276 بار نقض آتش‌بس در الحدیده توسط ائتلاف متجاوز سعودی- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ادامه نقض آتش‌بس در الحدیده توسط ائتلاف متجاوز سعودی خبر داد.
ائتلاف،بس،متجاوز،مزدوران،نيروهاي،نقض،يمن

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش همچنان به نقض توافق استکهلم ادامه می‌دهند به گونه ای که در چهل و هشت ساعت گذشته بیش از 276 بار آتش‌بس در الحدیده توسط آنها نقض شد.
وی افزود: مزدوران 164 گلوله توپ و 44 موشک کاتیوشا به سمت منازل و مزدرع شهروندان و مواضع نیروهای یمنی در الحدیده شلیک کردند.
سریع اظهار داشت: جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی 61 بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.
این مسئول یمنی همچنین گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن عملیات‌های گسترده مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی در مناطق مختلف را به شکست کشاندند.
سریع اظهار داشت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در واکنش به نقض آتش بس، 5 عملیات علیه مواضع مزدوران انجام داد که در پی آن خسارات سنگینی به آنها و تجهیزات جنگیشان وارد شد.
پیش از این مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که شهر تعز دچار ویرانی گسترده شده است و کمک‌های بشردوستانه باید وارد این شهر شود.
وی طی گزارشی از روند اجرای توافق استکهلم به شورای امنیت گفت: دو طرف درگیر در یمن تا حد زیادی به آتش بس پایبند بودند و پیشرفتی در روند اجرای توافق سوئد درباره الحدیده حاصل شده است.
نماینده ویژه سازمان ملل در عین حال گفت: ما از ثبت برخی موارد نقض آتش بس در الحدیده متاسفیم.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1867356 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.