خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 13 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

#از_تسنیم

تسنیم | برگزیده | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
پاسخ به جدیدترین سوالات در خصوص کارت سوخت در این گزارش مورد توجه قرار گرفته است؛ اگر سوالی در خصوص کارت سوخت دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این گزارش را از دست ندهید.
مجدد،برگشت،شركت،دولت،10،پليس،قبلي،شماره،زمان،ثبت،پست،مالكيت، ...

خلاصه خبر

اما در خصوص اینکه اشاره داشتید خودروی خود را به صورت قولنامه‌ای خریداری کردید، در صورتی می‌توانید اقدام به دریافت کارت سوخت این خودرو نمایید که انتقال قطعی سند خودرو به نام شما انجام شده باشد و پیشنهاد می‌شود تا زمانی که اطلاعیه جدید در خصوص نحوه دریافت کارت سوخت‌هایی که از ادارات پست برگشت داده شده، صادر شود؛ شما به انتقال قطعی سند خودرو و انتقال مدارک خودرو به نام خود اقدام کنید.
کارت سوخت شما موجود است.
حجم موتور خودروی من بیشتر از 2500سی سی می‌باشد آیا نیاز به دریافت کارت سوخت با روش جدید دارم؟
طبق تصمیمی که از سوی دولت و مجلس برای احیای کارت سوخت شخصی اخذ شده، تمامی وسایل نقلیه بنزین سوز، باید کارت سوخت شخصی داشته باشند و اگر وسیله‌ای این کارت سوخت را به هر دلیل در اختیار ندارد، باید طبق آنچه پیش از این اعلام شده به یکی از سه روش مراجعه به پلیس +10 ، مراجعه به سایت خدمات دولت همراه و یا استفاده از اپلیکیشن دولت همراه، اقدام به ثبت‌نام کارت سوخت المثنی کند.
آیا آن شماره موبایلی که باهاش ثبت‌نام انجام میشه باید در مالکیت صاحب خودرو باشه؟
به عبارتی مالکیت سیم کارت و مالک خودرو باید یکسان باشند؟
بله، شماره تلفن همراهی که با آن اقدام به ثبت‌نام کارت سوخت المثنی می‌کنید، باید به نام مالک خودرو باشد.
من یک موتور خریداری نموده‌ام.
شما بایستی با مدارکی که دال بر مالکیت موتور باشد، به پلیس +10 مراجعه کرده و درخواست صدور مدارک المثنی موتور خود را ارائه کنید.
شما می‌توانید در این زمان با مراجعه مجدد به سایت خدمات دولت همراه، اقدام به اصلاح اطلاعات خود و یا ثبت‌نام مجدد کنید.
در زمان فروش خودرو نیاز نیست شما اقدامی انجام دهید.
یک خودرو را به صورت قولنامه‌ای خریداری کرده‌ام.
اگر خودروی شما نوشماره هم نباشد، قاعدتا دارای کارت سوخت است که می‌توانید همراه با سایر مدارک، کارت سوخت خودرو را از مالک قبلی دریافت کنید.
مالک خودرو فوت کرده و هنوز اسناد مالکیت به نام متوفی است، چگونه برای این خودرو کارت سوخت بگیریم؟
پاسخ: شما صرفا با مراجعه به پلیس 10+ می‌توانید اقدام به ثبت نام کارت سوخت المثنی کنید چراکه بدون داشتن شماره تلفن همراهی که به نام مالک خودرو باشد، نمی‌توان در سایت خدمات دولت همراه یا اپلیکیشن مربوطه ثبت نام کرد.