خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1869851 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

#از_تسنیم_بپرسید: آیا استیضاح رئیس مجلس امکان‌پذیر است؟- اخبار #از_تسنیم_بپرسید

تسنیم | برگزیده | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح رئیس مجلس را تقدیم هیئت رئیسه کرده‌اند، آیا استیضاح رئیس مجلس از نظر قانونی امکان‌پذیر است؟
مصوبات،پولشويي،نظام،جلسه،مجمع،تشخيص،نگهبان،لاريجاني،كميسيون، ...

نماینده شاهین‌شهر در مجلس اعلام کرده بود این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس ارجاع شده است.
** آئین‌نامه داخلی مجلس درباره برکناری رئیس مجلس چه می‌گوید؟
بر اساس این گزارش شورای نگهبان در تاریخ 18 مهرماه 97 اصلاحات اعمال‌شده در جلسه سوم مهرماه 1397 مجلس شورای اسلامی جهت رفع ایرادات آن شورا را درباره تصویب لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را کافی ندانسته و کماکان این مصوبات را مغایر بند 2 اصل 110 قانون اساسی اعلام کرده بود که علی لاریجانی نیز در تاریخ 19 مهرماه 97 مصوبات موصوف را که مورد ایراد شورای نگهبان بود بدون ارجاع به کمیسیون و متعاقباً طرح در صحن علنی، رأساً و مستقیماً و بدون اطلاع مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کرده بود.
اما طبق اصل 112 قانون اساسی و ماده 200 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، اگر مصوبات مجلس وافی نظرات شورای نگهبان نباشد مجدداً در مجلس مطرح می‌گردد و در صورتی که مجلس با در نظر گرفتن حفظ مصلحت نظام همچنان بر رأی خود باقی باشد مجلس مصوبه مذکور را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌کند.
برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1869851 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.