خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850678 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

#از_تسنیم_بپرسید: حق‌الزحمه امتحانات نهایی 96 چه زمانی نقد می‌شود؟- اخبار #از_تسنیم_بپرسید

تسنیم | برگزیده | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
آنگونه که معلمان می‌گویند حق الزحمه امتحانات نهایی سال 96 هنوز پرداخت نشده و با توجه به تورم موجود تاخیر بیش از یکسال برای پرداخت این مطالبه به زیان آنها تمام شده است البته آموزش‌وپرورش امیدوار است در ماه‌های آینده این اعتبار تامین شود.
اعتبار،معلمان،وپرورش،توجه،مطالبات،ماه،نهايي،96،امتحانات،پرداخت

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، یکی از سوالاتی که از سوی فرهنگیان در بخش #از_ تسنیم_ بپرسید مطرح شده است، پرداخت حق الزحمه امتحانات نهایی سال 96 برای ماه‌های خرداد، شهریور و دی ماه است که هنوز از سوی آموزش وپرورش پرداخت نشده است.
علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش پیش از این در شهریور امسال گفته بود که کل مطالبات معلمان 948 میلیارد تومان بود که پرداخت شده و 180 میلیارد تومان آن باقی مانده است.
او مطالبات باقی‌مانده را اینگونه برشمرد:‌ 2.5 ماه حق‌التدریس، 2.5 ماه خرید خدمات و بخش کوچکی از حق‌الزحمه امتحانات سال 96.
سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش هم در نشست خبری خود در تاریخ 31 شهریور ماه امسال به تخصیص 52 درصدی اعتبارات استانی اشاره کرد و آن را با توجه به تنگناهای خزانه جالب توصیف کرده بود.
او مطالبات سال 96 که به 97 منتقل شده را حق التدریس شاغلان, 4 ماه حقوق خرید خدماتی‌ها و حق الزحمه امتحانات نهایی اعلام کرد.
حالا با گذشت حدود 2 ماه از صحبت‌های وزیر و معاون او، معلمان از عدم پرداخت حق‌الزحمه امتحانات نهایی خبر می‌دهند که با توجه به افت ارزش پول، تاخیر در پرداخت این حق‌الزحمه به ضرر آنها تمام شده است.
در شرایطی که با توجه به وضعیت تورم موجود در جامعه، مطالبه معلمان برای دریافت حق‌الزحمه امتحانات نهایی سال 96 در کوتاهترین زمان، منطقی به نظر می‌رسد اما مسئولان آموزش‌وپرورش درباره چرایی تاخیر بیش از یکسال در پرداخت آن، باز هم ماجرا را به عدم تخصیص اعتبار مورد نیاز از خزانه مربوط می‌دانند.
مهرداد خان ماکو مدیرکل دفتر بودجه وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به ما برای پیگیری این مطالبه معلمان عنوان کرد: بخشی زیادی از مطالبات مربوط به سال 96 تامین اعتبار شده است اما با توجه به اینکه اولویت‌های پرداختی با حق‌التدریس بود این مسئله در اولویت پیگیری قرار گرفت.
او گفت: بخشی از حق‌الزحمه امتحانات نهایی سال 96 پرداخت نشده است اما برای تامین اعتبار آن در حال رایزنی هستیم و به ما وعده داده‌اند که در تخصیص سه ماهه سوم این اعتبار در اختیار آموزش وپرورش قرار بگیرد.
با توجه به صحبت‌های مدیرکل دفتر بودجه وزارت آموزش وپرورش به نظر می‌رسد مطالبات مربوط به حق‌الزحمه امتحانات نهایی سال 96 در سه ماهه پایانی امسال پرداخت شود.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850678 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.