سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بررسی «حق مسکن» در جلسه هفته بعد شورای عالی کار/ «ترمیم مزد» 97 منتفی شد

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
در حالی که نمایندگان کارگران به‌دنبال ترمیم دستمزد 97 بودند که معاون روابط کار از بررسی شاخص‌های مزد 98 در جلسه هفته آینده شورای عالی کار خبر داده است و این به‌معنی آن است که «ترمیم مزد» منتفی شده است.
جلسات،كارگري،شاكرمي،كاهش،آينده،ارز،معيشت،قرار،مسكن،شوراي،برر ...

خلاصه خبر

از ابتدای تیرماه سال جاری پیشنهاد بازنگری دستمزد کارگران برای اولین بار مطرح شد.
بعد از این اتفاقات نمایندگان کارگران در تشکل‌های کارگری به‌دنبال جبران کاهش قدرت خرید کارگران برآمدند، اما متأسفانه نماینده دولت با وقت‌کشی در برگزاری جلسات این مسیر را به‌سمتی هدایت کرد که اکنون زمزمه‌های بررسی دستمزد 98 کارگران به گوش می‌رسد.
این به این معنی است که بررسی «ترمیم دستمزد 97» منتفی شده است و از این پس جلسات شورای عالی کار به‌منظور بررسی دستمزد 98 و شاخص‌های آن برگزار خواهد شد.
محمد شریعتمداری، وزیر کار در مورد کمیته دستمزد گفت: این کمیته که زیرمجموعه شورای عالی کار است تاکنون جلسات متعددی را برگزار کرده و حداقل معیشت خانوارها با حداقل دستمزدی که می‌گیرند مورد رسیدگی قرار گرفته است پس از ارائه گزارش‌ها در شورای عالی کار دستمزد سال آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.
شاکرمی گفت: افزایش حق مسکن به‌عنوان یکی از پارامترهای فیش حقوقی هرچند ناچیز است، اما در افزایش مزد می‌تواند مؤثر باشد.