خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1874922 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جزئیات نشست «واکاوی قیام 19 دی 1356 مردم قم»- اخبار سیاسی

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
اولین جلسه از «مجموعه نشست‌های بصیرت‌افزایی انقلابی» به مناسبت پاسداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور حجت‌الاسلام معادیخواه، جواد منصوری و مصطفی ملکوتیا برگزار شد.
معاديخواه،ملكوتيان،ايران،سياسي،برگزار،امام،جلسه،دانشجويان،رژ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، اولین جلسه از «مجموعه نشست‌های بصیرت‌افزایی انقلابی» به مناسبت پاسداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، از سوی معاونت پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار شد.
در این نشست که صبح امروز (چهارشنبه 19 دی) با عنوان «واکاوی قیام 19 دی 1356 مردم قم» در مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالمجید معادیخواه وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد و از مبارزان قبل از انقلاب، دکتر جواد منصوری اولین فرمانده سپاه پاسداران و از مبارزین نهضت اسلامی و دکتر مصطفی ملکوتیان استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و متخصص موضوع «انقلاب‌ها» حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام معادیخواه با اشاره به درگذشت مشکوک آیت‌الله سید مصطفی خمینی فرزند امام در آبان سال 56 گفت: این اتفاق نقش مهمی در تسریع روند انقلاب اسلامی داشت و مراسم چهلم ایشان که چند روز قبل از واقعه 19 دی برگزار شد بر تحولات آن روزها بسیار اثر داشت.
وی در پایان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران «فاطمی الحدوث و حسینی البقاء» بود گفت: سخنرانی معروف امام علیه انجمن‌های ایالتی و ولایتی در سال 41 مصادف با ایام فاطمیه بود و مدتی بعد نیز ماجرای فیضیه اگرچه در ماه شوال بود اما حضرت امام(ره) با تداوم اعتراضات مردم به ماه محرم، توانستند از ظرفیت مناسبت‌های دینی برای رهبری انقلاب اسلامی نهایت بهره را ببرند، از این رو شروع نهضت را می‌توان به نوعی مصادف با ایام فاطمیه و اوج گرفتن آن را در ماه محرم دانست.
برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1874922 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.