خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 929058 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سفینه SpaceX Crew Dragon تا ۲۰۲۰ فضانوردان را به فضا انتقال می‌دهد

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | یکشنبه، 21 مهر 1398 - 03:42
شرکت اسپیس‌ایکس از اعزام فضانوردان به ایستگاه بین‌المللی فضایی تا اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد.
سفينه،فضايي،شركت،موفقيت،فضاپيماي،كنفرانس،خبري،فضانوردان،موعد

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در آخرین کنفرانس خبری شرکت اسپیس ایکس که با حضور ایلان ماسک رئیس این شرکت برگزار شد، مسئولان پروژه سفینه فضاپیمای SpaceX Crew Dragon از آماده شده این سفینه در آینده‌ای نزدیک و تا پیش از پایان سال ۲۰۱۹ میلادی خبر داد.
این سفینه احتمالا در اوایل سال ۲۰۲۰ تعدادی از فضانوردان را به ایستگاه بین‌المللی فضایی انتقال می‌دهد.
بیشتر بخوانید: ثبت تصویری از ستاره‌های دوقلوی مرموز + تصویر
شرکت اسپیس‌ایکس از لحاظ توان تخصصی و مالی سرمایه گذاری گسترده‌ای را برای توسعه پروژه‌های فضایی خود به ویژه سفینه فضاپیمای SpaceX Crew Dragon اختصاص داده است.
این شرکت برای کسب موفقیت در اهداف خود و پیشرفت سریع‌تر پروژه‌های فضایی گوناگون با سازمان‌های فضایی کشور‌های مختلف جهان همکاری می‌کند.
سفینه فضاپیمای اسپیس‌ایکس زودتر از موعد به فضا پرتاب می‌شود
اگرچه سازمان‌های دولتی مانند ناسا تا حدود از SpaceX حمایت مالی می‌کنند و عمده هزینه‌های این شرکت از طریق بخش خصوصی و شرکت‌های همکاری کننده با اسپیس‌ایکس تامین می‌شود.
در کنفرانس خبری اسپیس‌ایکس تعداد از مهندسان این شرکت به آزمایش‌های متعدد روی سفینه SpaceX Crew Dragon اشاره کردند و گفتند: "ما برای حصول اطمینان از موفقیت و ایمنی کامل سفینه SpaceX Crew Dragon آزمایش‌های گوناگونی را طراحی کرده‌ایم.
بخش زیادی از این آزمایش‌ها تاکنون با موفقیت طی شده است.
مهم‌ترین دغدغه ما حفظ ایمنی فضانوردان هنگام پرواز با این سفینه است."
صنایع اسپیس‌ایکس تا پیش از کنفرانس خبری روز‌های اخیر زمان پرتاب سفینه خود به سمت ایستگاه بین‌المللی فضایی را اواخل سال ۲۰۲۰ و شاید در سال ۲۰۲۱ اعلام کرده بود و از همین رو خبر اتمام زودتر از موعد سفینه SpaceX Crew Dragon تا حدود زیادی مردم و رسانه‌های تخصصی خبر‌های هوا و فضا را شگفت‌زده کرد.
هم‌اکنون شرکت‌های خصوصی بسیار محدودی در جهان در زمینه صنایع فضایی فعالیت می‌کنند و اسپیس‌ایکس با کسب موفقیت در اهداف بلند پروازانه خود می‌تواند خود را به عنوان یکی از قطب‌های صنعت فضایی معرفی و به اثبات برساند.
انتهای پیام/
خبرهای خوش شرکت اسپیس‌ایکس برای علاقه‌مندان به علوم فضاییبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 929058 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.