خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 794948 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

لیگ‌برتر والیبال در خطر تعطیلی!

ایسنا | ورزشی | یکشنبه، 21 مهر 1398 - 02:00
با توجه به بی‌اعتنایی باشگاه‌ها نسبت به پرداخت بدهی‌هایشان در زمان اعلام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون والیبال، احتمال عدم برگزاری مسابقات لیگ قوت گرفته و خطر تعطیلی، لیگ‌برتر را تهدید می‌کند.
ليگ،فدراسيون،واليبال،شرايط،بازيكنان،پرداخت،اعلام،تيم

با توجه به بی‌اعتنایی باشگاه‌ها نسبت به پرداخت بدهی‌هایشان در زمان اعلام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون والیبال، احتمال عدم برگزاری مسابقات لیگ قوت گرفته و خطر تعطیلی، لیگ‌برتر را تهدید می‌کند.
به گزارش ایسنا، پس از اتمام فصل جاری رقابت‌های والیبال در عرصه ملی که با اتمام مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن همزمان است، فدراسیون والیبال ایران در این شرایط بلاتکلیف خود باید با شروع رقابت‌ها در عرصه باشگاهی برنامه‌های خود را پیش ببرد.
اما با توجه به بی‌برنامگی موجود در والیبال ایران، به نظر می‌رسد که خطر تعطیلی، لیگ‌برتر باشگاه‌های کشور را تهدید می‌کند.
در حالی که سازمان لیگ والیبال چندین بار به باشگاه‌های بدهکار فرصت داده است تا بدهی‌های خود به فدراسیون و بازیکنان را تسویه و برای فصل آینده لیگ اعلام آمادگی کنند، تنها چهار تیم راهیاب ملل، فولاد سپاهان، فولاد سیرجان و شهرداری گنبد اقدامات مد نظر فدراسیون را انجام داده‌اند و فعلا خبری از سایر تیم‌ها نیست.
منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال درباره شرایط موجود توضیح داد: متاسفانه هیچ تیم دیگری جز ۴ تیم گفته شده برای شرکت در فصل جدید لیگ‌برتر اعلام آمادگی نکرده، اما تاریخ نهایی شروع لیگ همان ۸ آبان ماه است که اعلام کرده‌ایم.
اگر قرار باشد شرایط با این شرایط پیش برود، لیگ را برگزار نمی‌کنیم.
او در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط دیگر زمان شروع لیگ تمدید نمی‌شود؟
اظهار کرد: خیر، اردوهای تیم ملی را برای مسابقات انتخابی المپیک پیش رو داریم و امکان اعلام زمان دیگری وجود ندارد.
رئیس سازمان لیگ والیبال در مورد تیم‌هایی که توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارند نیز گفت: موضوع این است که تیم‌ها ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون برای بازیکنان خود هزینه می‌کنند و از هر قرارداد تنها ۸ درصد باید به فدراسیون پرداخت شود تا در راستای توسعه والیبال در روستاها و لیگ‌برتر بانوان و آقایان هزینه شود، اما بسیاری از باشگاه‌ها این کار را نکرده‌اند.
او افزود: برخی تیم‌ها ۸ درصد فدراسیون را داده و پول بازیکنان را نداده‌اند، برخی قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده و ۸ درصد فدراسیون را پرداخت نکرده‌اند و برخی هم هر دو مورد را انجام نداده‌اند.
به همین دلیل نمی‌توانیم جواز حضور در لیگ را به آن‌ها بدهیم.
تنها تیم‌هایی که هر دو مورد را انجام داده‌اند چهار تیم راهیاب ملل، فولاد سپاهان، فولاد سیرجان و شهرداری گنبد هستند.
پورحسن در پایان گفت: صحبت ما با برخی باشگاه‌ها این است که وقتی ۸ درصد سهم فدراسیون را از قرارداد بازیکنان کم کرده‌اند،‌ این مبالغ صرف چه چیزی شده و چرا به حساب فدراسیون واریز نمی‌شود!
با این شرایط نمی‌توان لیگ را برگزار کرد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 794948 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.