خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 953194 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تشکیل کمیته تحقیق برای بررسی علل مرگ تظاهرکنندگان در عراق

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 21 مهر 1398 - 01:53
نخست وزیر عراق کمیته جدیدی را برای تحقیق در خصوص علل مرگ تظاهرکنندگان در ناآرامی های اخیر تشکیل داد.
كميته،بشر،حقوق،عراق،عبدالمهدي،ناآرامي،بغداد

به گزارش مشرق به نقل از الجزیره، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق روز شنبه کمیته ای برای تحقیق در خصوص علت مرگ بیش از صدتن از تظاهرکنندگان در ناآرامی های اخیر تشکیل داد.
عبدالمهدی در بیانیه ای که روز شنبه صادر شد، اعلام کرد این کمیته تحقیق که متشکل از نمایندگانی از نیروهای مسلح، پارلمان، کمیته حقوق بشر و قوه قضائیه است، نظامیانی را که غیرقانونی عمل کرده اند، به پای میز محاکمه خواهد کشید.
کمیته حقوق بشر عراق اعلام کرد که در ناآرامی های اخیر در این کشور (یکم تا ششم اکتبر) دست کم ۱۰۸ تن کشته و بیش از شش هزار نفر زخمی شدند.
بنابر گزارشها، بخش اعظمی از کشته شدگان افرادی بودند که از ناحیه سر، گردن یا سینه مورد اصابت گلوله های جنگی قرار گرفتند.
مقامات عراق «تک تیراندازان ناشناس» را عامل این تیراندازیها می دانند؛ اما مدافعان حقوق بشر نیروهای امنیتی را مسئول این حوادث می دانند.
با این حال، مقامات عراقی تنها مسئولیت دو حادثه را پذیرفته اند؛ یکی کاربرد «بیش از حد زور» در صدرسیتی بغداد و دیگری مسئولیت پلیس ضدشورش در مرگ یک معترض در شهر بابل در جنوب بغداد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 953194 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.