خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 929058 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

برنامه‌ای که با اربعین، «مخاطب‌خاص» تلویزیون شد/ تولد در حرم امام حسین(ع)- اخبار فرهنگی

تسنیم | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 21 مهر 1398 - 01:50
10 شب مانده به اربعین با هدف پوشش رویداد عظیم و حماسه میلیونی پیاده‌روی اربعین روی آنتن رفت و نامش را «مخاطب خاص» گذاشتند.
برنامه،مخاطب،اربعين،كربلا،حضرت،حسين،امام،حسيني،سيدالشهداء،حرم،ف…

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،برنامه «مخاطب خاص» در ایام اربعین حسینی هر شب به صورت زنده از کربلای معلی، با محوریت پیاده‌روی اربعین از شبکه سه سیما پخش می‌شود, این برنامه با اجرای رسالت بوذری و کارشناسان مذهبی بعد از اخبار شبانگاهی روی آنتن می‌رود.
برنامه‌ای که چند صباحی است در کنداکتور پنج‌شنبه‌های تلویزیون قرار گرفته و در دکوری حوالی کربلا و نزدیکترین محل به حرم امام حسین(ع)، دل‌های مردم را روانه آن دیار مقدس می‌کند.
«مخاطب خاص» را به نام برنامه‌ای نهادند که با هدف پوشش رویداد عظیم و حماسه میلیونی پیاده‌روی اربعین کار خودش را آغاز کرد.
پخش‌ آیتم‌های تولیدی و اختصاصی برنامه "مخاطب خاص" از کربلای معلی، گزارش‌هایی از جانبازان و مادران شهدا، زیارت به نیابت از دوستداران سفر به کربلا و تقدیم آن به حضرت سیدالشهداء(ع)، کلیپ‌های کوتاه مدح‌خوانی از جمله بخش‌های تصویری جذابی است که در این برنامه پخش می‌شود.
یکی از بخش‌های ویژه این برنامه، پخش واگویه‌های مردم با حضرت سیدالشهداء(ع) است.
"مخاطب خاص" یک برنامه زنده‌ای است که در آستانه اربعین حسینی روی آنتن شبکه سه سیما رفت؛ آشتیانی در مورد استودیویی که در کربلا تجهیز شد و در اختیار این برنامه قرار گرفت به خبرنگار تسنیم، گفت: این اولین استودیویی است که به رسانه‌های ما اختصاص دارد؛ قرار شد به مناسبت اربعین این استودیو را افتتاح کنیم و دو برنامه "مخاطب‌خاص" و "پیاده آمده‌ایم" کار خودشان را در این فضای مناسب و مجهز آغاز و مخاطبان نیز از طریق شبکه‌های یک و سه سیما نظاره‌گر این برنامه باشند.
یازدهم صفر 10 شب مانده به اربعین، "مخاطب خاص" برای اولین بار به روی آنتن رفت و البته با هدف پوشش رویداد عظیم و حماسه میلیونی پیاده‌روی اربعین بوجود آمد.
تهیه‌کننده و کارگردان این برنامه مذهبی درباره اهداف ساخت و تولید "مخاطب خاص" تأکید کرد: یکی از اهداف ایجاد برنامه "مخاطب خاص" این بود که شب‌های جمعه ارتباط مردم عاشق و دلباخته حسینی را به طور مستقیم با حرم حضرت سیدالشهداء(ع) برقرار کند.
در وهله بعدی این فضا را برای ساخت و تولید برنامه‌های ویژه ایام محرم و صفر مخصوصاً پیاده‌روی اربعین آماده شود.
از طرفی دیگر با دعوت از کارشناسان برجسته دینی، یادآوری آموزه‌های دینی، اعتقادی، اخلاقی و رفتاری را از جریان عاشورا و کاروان امام حسین(ع) با هدف استمرار در دستور کار خودمان داریم.
یکی از دلایل نهادینه شدن استمرار این یادآوری‌های دینی و اعتقادی است که همواره با فرهنگ عاشورای حسینی، زندگی کنیم.
آشتیانی با اشاره به اینکه تمام سعی و تلاش ما این است که بتوانیم فضای زیارتی برای مردم ایجاد کنیم، افزود: یکی از بخش‌های ویژه برنامه "مخاطب خاص" پخش واگویه‌های مردم با حضرت سیدالشهداء(ع) است؛ پیام‌هایی که مردم چه در فضای مجازی و چه از طریق سامانه پیامکی برای "مخاطب خاص" ارسال می‌کنند.
یکی از سوالاتی که در ابتدای راه مطرح می‌شد چنین مضمونی داشت که چرا این برنامه را در کربلا تولید می‌کنید؟!
این شور و احساسات و علاقه‌ای که مردم نشان دادند و حرف‌های دلی که با حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داشتند را در اختیار برنامه قرار دادند که بیانگر پاسخ به همین سوال است.
تهیه‌کننده و کارگردان «مخاطب خاص» درباره بخش گفتگو با کارشناسان توضیح داد: در این برنامه تلویزیونی به دنبال نهادینه‌کردن این روش از زندگی هستیم که مخاطبان بدانند هیچ راه و روشی برای رسیدن به سعادت در زندگی دنیا و آخرت بهتر و اثربخش‌تر از امام‌حسین(ع) و واقعه عاشورا نیست و اینکه امام‌حسین(ع) کشتی نجات و چراغ هدایت برای همه بشریت است؛ یعنی در واقع امام حسین(ع) مخاطب خاص همه مردم دنیاست.
لذا ما سعی کردیم کارشناسانی را به مخاطب خاص دعوت کنیم که با نقطه نظرات آگاهانه‌شان ما را به این سبک زندگی حسینی نزدیک کنند.
آشتیانی درباره لوکیشن «مخاطب‌خاص» گفت: لوکشین برنامه از میان مجموعه‌ها و فضاهای موجود در کربلا به پشت بام مشرف و نزدیک‌ترین محل به حرم امام حسین(ع) رسید.
البته در سری جدید "مخاطب خاص" علاوه بر استودیوی شیشهای از فضاهای دیگر کربلا هم برنامه را پخش کردیم از بین‌الحرمین، داخل صحن امام حسین(ع) و صحن حضرت ابوالفضل(ع) و فضای پیرامون حرم و در میان زائرین!
*یکی از بخش‌های قابل توجه برنامه «مخاطب خاص» حضور در یک پویش مردمی و وسیع است؛ پویش مردمی که اقدام به ثبت‌نام از افرادی کرده که کربلا نرفته‌اند.
از طریق این پویش بسیاری عزیزان کربلا نرفته از سراسر کشور، به کربلای معلی اعزام شدند.
رسالت بوذری مجری این برنامه تلویزیونی به خبرنگار تسنیم گفت: «مخاطب خاص» گریزگاه خوبی برای آدم‌های خسته است و می‌تواند حال خوبی را برای بسیاری ایجاد کند، زیرا امام حسین(ع) برای بسیاری از ما مردم دلیل وفاق است.
وی افزود: ما سعی می کنیم در برنامه ضمن اینکه به قواعد زبان معیار وابسته باشیم و روایات و مفاهیم عمیق را مطرح کنیم اما ساده حرف بزنیم.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 929058 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.