خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 794948 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حمله به نفتکش ایران اقدامی مذبوحانه بود- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | یکشنبه، 21 مهر 1398 - 00:43
عضو کمیسیون انرژی مجلس حمله اخیر به نفتکش ایرانی در دریای سرخ را اقدامی مذبوحانه دانست وتاکید کرد: این اقدامات تاثیری منفی بر اراده مردم ایران ندارد، بلکه باعث می شود با صلابت بیشتری از منافع خود دربرابر تهدیدات دفاع کند.
نفتكش،حادثه،كشتي،قره،خاني،ايراني،ايجاد،منطقه،قرار،ايران

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسدالله قره خانی در مورد هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی «سابیتی» در دریای سرخ اظهار کرد: در روز جمعه حدود ساعت پنج و نیم صبح به بدنه نفتکش ایرانی در دو نوبت شی ای خارجی اصابت می کند و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای این نفتکش می شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: در اثر اصابت این شیء خارجی یک آلودگی نفتی به صورت مختصر ایجاد می شود و با توجه به مهارت کاپیتان کشتی پس از مدتی نفتکش در حالت تعادل قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه پس از رفع مشکل، کشتی در جهت مسیر مبدا تغییر جهت می دهد، افزود: این کشتی در حال حرکت به سمت بندرعباس است تا مشکل وارد شده را برطرف کند و احتمالا 7الی 8 روز دیگر به مبدا خود یعنی به بندرعباس می رسد.
قره خانی با بیان اینکه خوشبختانه در اثر این حادثه برای کارکنان کشتی مشکلی پیش نیامده است، خاطرنشان کرد: کارشناسان نظامی و امنیتی در حال بررسی هستند که این حمله از چه مسیری بوده و توسط چه کسانی صورت گرفته است و هنوز گزارشی رسمی در این زمینه اعلام نشده است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه منطقه خلیج فارس در وضعیت بحرانی قرار دارد، ادامه داد: در حال حاضر شاهد دخالت کشورهای فرامنطقه‌ای از جمله آمریکا در امور خاورمیانه هستیم این در حالی است که کشورهایی همچون ایران بارها اعلام کرده اند که باید امنیت در این منطقه از طریق همکاری کشورهای منطقه ایجاد شود.
قره خانی افزود : حادثه رخ داده برای نفتکش ایرانی ،حادثه بزرگی نبوده و یک حادثه مذبوحانه بوده و قطعاً این گونه اقدامات تاثیری منفی بر اراده ملت ایران در دفاع از منافع خو نخواهد گذاشت بلکه باعث می شود مردم ایران با صلابت بیشتری از منافع ملی خود در برابر تهدیدات احتمالی دفاع کند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 794948 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.