خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 928681 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ظرفیت مراکز علمی و پارک‌های فناوری مغفول نماند

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 21 مهر 1398 - 00:42
زنجان-استاندار زنجان گفت: در برهه کنونی نباید ظرفیتی که در پارک‌های علم و فناوری و مراکز علمی استان وجود دارد، مغفول بماند.
فناوري،كارگروه،علم،آموزش،زنجان،علمي،ركن،نوآوري

به گزارش خبرنگار مهر،فتح‌الله حقیقی شامگاه شنبه در جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری که در سالن امام علی (ع) استانداری زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز یکی از انتظارات ما از مدیران استان، این است که اجازه ندهند ظرفیت و توانمندی که در مراکز علمی استان و نیز پارک‌های علم و فناوری وجود دارد، مغفول بماند، گفت: باید استفاده از این ظرفیت‌ها به جد دنبال شود.
وی با اشاره به اینکه امروز در عرصه رقابت‌های علمی باید به ۱۲ رکن این رقابت‌ها که از اهمیت زیادی برای حضوری موثر در این زمینه برخوردار است، اهتمام ورزید، تصریح کرد: فراموش نکنیم که ظرفیت‌های چهار رکن اصلی از این ۱۲ رکن برای حضور در عرصه‌های علمی شامل آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری فراهم است و باید از آن‌ها استفاده کرد.
استاندار زنجان با یادآوری اینکه خوشبختانه در برهه کنونی از پیشرفت‌های خوبی به لحاظ نوشتاری در مقوله‌های بیان شده برخورداریم، ادامه داد: زنجان جزو استان‌هایی است که امکانات و ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری دارد، به همین خاطر باید در حد توان از این ظرفیت‌ها استفاده مطلوب به عمل آید.
حقیقی با تاکید بر اینکه آنچه که امروز در حوزه علم و فناوری و آموزش از اهمیت زیادی برخوردار است، برقراری ارتباط عملیاتی دانش‌آموزان با دانشگاه‌ها است، اظهار کرد: این کارگروه که امروز با عنوان کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری برگزار می‌شود، باید بتواند فرهنگ خود را که علم و دانش است، فرهنگ غالب کند و این بدان معنی است که مدیران باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنند.
وی با بیان اینکه امروز تربیت دانشجویان پژوهش‌محور اهمیت زیادی دارد و باید اهتمام جدی به این مهم داشته باشیم، بیان کرد: در برهه کنونی نیازمند این مهم هستیم که برای این کارگروه افرادی در نظر گرفته شود که بتوانند ارتباط عملیاتی بین دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، آموزش و پرورش و مراکز فنی و حرفه‌ای برقرار کنند.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه باید عملکرد این کارگروه به گونه‌ای باشد که خروجی آن بتواند منجر به تربیت دانشجویان پژوهش‌محور باشد، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم افرادی را برای این کارگروه انتخاب کنیم، این انتخاب حتما باید از بین افرادی باشد که توانمند بوده و از مطالعه و توانایی کافی در این حوزه برخوردار باشند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 928681 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.