خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 794948 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دست و پازدن شبکه سعودی برای تفرقه اندازی میان ایران و عراق

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 20 مهر 1398 - 23:57
پیاده‌روی اربعین برای کسانی که سالهاست برای نفاق و جدایی مسلمانان تلاش می‌کنند؛بسیار گران تمام شده است وبا تفرقه اندازی میان ایران و عراق و تلقین روانی به مخاطبان، سعی در کمرنگ شدن مراسم اربعین دارند.
اربعين،مراسم،ايران،زوار،تلويزيون،عراق،عاشقان،ويدئو،كارمند،مخا...

به گزارش مشرق، هر ساله با نزدیک شدن اربعین حسینی خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از نقاط مختلف دنیا با شور و اشتیاق فراوان و با تحمل سختی‌های سفر، برای تجدید پیمان با امام‌شان راهی کربلا می‌شوند.
امروز پیاده‌روی اربعین برای کسانی که سالهاست برای نفاق و جدایی مسلمانان تلاش می‌کنند؛ بسیار گران تمام شده است و با تفرقه اندازی میان ملت ایران و عراق و تلقین روانی به مخاطبان، سعی در کمرنگ شدن مراسم اربعین دارند.
ویدئوی زیر بخشی از گفته‌های کارمند تلویزیون سعودی "ایران اینترنشنال" در خصوص برگزاری مراسم اربعین امسال است.
محمد رهبر در این گفتگو، با ارائه اطلاعات "دروغ" به مخاطبان از جمله اینکه "برای مراسم اربعین سندیتی وجود ندارد و جمهوری اسلامی آن را ایجاد کرده و برای پرشورتر شدن آن به زائران ایران پول می‌دهد.!" سعی در کوچک شمردن مراسم اربعین را دارد
این در حالی است این سنت از قدیم میان علما و عاشقان سیدالشهدا رایج بوده که در زمان حکومت صدام ممنوع بوده است و دلیل گرامی‌داشت آن، بازگشت کاروان اهل بیت امام حسین از اسارت و زیارت ایشان در این روز بوده است.
در بخشی دیگر از این ویدئو کارشناس تلویزیون سعودی مستقر در لندن، سعی می‌کند محبت بین مردم ایران و عراق را خدشه دارد و اظهار می‌کند: مردم عراق با زوار ایرانی در موکب‌ها بدرفتاری می کنند!
این در حالی است که مهمان نوازی عراقی‌ها و حتی خانواده‌های مستضعف‌شان با زوار ایرانی زبانزدِ شرکت‌کنندگانِ مراسم اریعین بوده است.
محمد رهبر در بخشی دیگر، با بیان سخنانی شیطنت آمیز گفت: این مراسم برای عراقی فایده اقتصادی ندارد!
و موکب‌ها غذاهای نذری را به صورت رایگان به زوار ارائه می‌دهند!
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4
سخنان کارمند تلویزیون ایران‌اینترنشنالبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 794948 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.