خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 942212 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

لزوم جلوگیری از موازی‌کاری‌ها در حوزه صادرات

مهر | استان‌ها | شنبه، 20 مهر 1398 - 23:37
کرمانشاه_ رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه بر لزوم جلوگیری از موازی‌کاری‌ها در حوزه صادرات تاکید کرد.
واحدهاي،صادرات،كرمانشاه،استان،كاشفي،ماهه،بازرگاني،كاهش،توان،كشور

به گزارش خبرنگار مهر، کیوان کاشفی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر صمت در استانداری برگزار شد اظهار داشت: تفکیک حوزه بازرگانی از وزارت صمت تصمیم اشتباهی است اگر چه می توان گفت ادغام آنها از ابتدا کار درستی نبود.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه افزود: این تفکیک مشکلات زیادی بر سر راه فعالان اقتصادی قرار داده است که در شهرستانها می توان آن مشکلات را احساس کرد.
این مسئول با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری نسبت به حمایت واحدهای تولیدی گفت: فاصله زیادی بین حمایت از واحدهای بزرگ و کوچک وجود دارد.
کاشفی خاطر نشان کرد: در این شرایط واحدهای بزرگ به تسهیلات و همچنین مسئولین دسترسی راحت تری دارند و می توانند بهتر از شرایط استفاده کنند این در حالیست که واحدهای کوچک برای توسعه اقتصادی کشور آینده موثر تری دارند.
وی ادامه داد: بر این اساس درخواست ما این است که یک بسته حمایتی مجزا برای واحدهای خرد در نظر گرفته شود.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در بخش دیگری ازسخنانش از روند کاهش صادرات در استان خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال علی رغم رشد نرخ ارز اما شاهد کاهش صادرات در کشور بودیم و این شاید به دلیل صدور بخشنامه ها و آئین نامه های متعدد در زمینه صادرات است.
وی بر لزوم جلوگیری از موازی کاری ها در حوزه صادرات تاکید کرد و بیان داشت: در 6 ماهه اول امسال با کاهش 12 درصدی مواجه بودیم که امیدواریم در 6 ماهه دوم این موضوع را جبران کنیم.
کاشفی خاطر نشان کرد: البته می توان گفت استان کرمانشاه سهم 30 درصدی از صادرات ایران به عراق را به خود اختصاص داده است با این وجود حدود 5 سال اخیر یک ریال از مشوق ها و یارانه های صادراتی کشور در کرمانشاه هزینه نشده است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 942212 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.