خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 953139 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دخالت برخی دستگاه ها در امور شوراها این نهاد را ناکارآمد میکند

مهر | استان‌ها | شنبه، 20 مهر 1398 - 23:37
بهارستان- رییس شورای شهر گلستان گفت: دخالت برخی دستگاه ها در امور شوراهای شهر و روستا این نهاد را ناکارآمد می کند.
كشور،ركن،قانون،شوراها،شوراهاي،نهاد،شورا،شهر،ناكار،بيگدلي،روستا

محسن بیگدلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تنها یک دلیل برای ایجاد رکن شوراهای محلی در کشور می توان یافت و آن ایجاد مشارکت مردمی به جهت افزایش قدرت نرم و امنیت پایدار داخلی و مصون ماندن کشور از ناامنی و انقلاب های متعدد و جلوگیری از فروپاشی نظام سیاسی و تمامیت ارضی به دلیل شورش مردم است گفت: این مهم برای سیاستگزاران کشور و تدوین کنندگان قانون اساسی در آن برهه انقلاب و شخص امام خمینی(ره)روشن و تعیین شده بود.
بیگدلی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران نهاد شورا از ارکان حکومت و ابراز اعمال حاکمیت شمرده می شود افزود: ۱۰ اصل از قانون اساسی کشور به رکن شوراها اختصاص داده شده به طوری که گونه های مختلف آن با ۲ هدف عمده عقیدتی و سیاسی که همان عدم تمرکز اداری می باشد تاسیس شده است.
وی با انتقاد بر اینکه رکن مهم شورا بازیچه دست کسانی که در مجلس قانون گذار هستند قرار گرفته است بیان داشت: این مسئله به قدری بغرنج شده که بعد از ۲۰ سال از اجرای قانون شوراها در کشور عملا اعضا شورا از ناکار آمدی قانون خسته شده اند، هر چند باید بدانیم خستگی افراد ربطی به جریان اصیل شورایی نداشته و مشارکت نخبه های محلی را در این رکن کاهش نمی دهد.
رییس شورای شهر گلستان عنوان داشت: اسناد بالادستی امنیت ملی و پدافند غیر عامل و هر تفکر عقلانی، می پذیرد که باید دخالت سایر ارگانها و نهاد های اجرایی و قضایی و امنیتی در رکن چهارم کشور یعنی شوراهای شهر و روستا کم تر و کم تر شود لذا تا این دخالت های افسار گسیخته دولت به معنی عام آن در شوراهای شهر و روستا وجود دارد، شوراها ناکار آمد بوده و وضعیت از این هم خراب تر خواهد شد، چرا که نمی توان تکلیف و مسئولیت را بردوش شوراها نهاد اما حق تشخیص را از آنها سلب کرد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 953139 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.