خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 929058 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

واقعیت‌های حضور نظامی آمریکا در عربستان

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 20 مهر 1398 - 23:35
هدف اعلامی این اقدامات مقابله با ایران خوانده‌شده و درحالی‌که مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دلیل استقرار نیرو را دفاعی و باهدف افزایش بازدارندگی در خلیج‌فارس می‌داند.
عربستان،آمريكا،اقدام،باهدف،استقرار،نيرو،اعزام،سوريه،دفاع،فروش

به گزارش مشرق، ابوذر گوهری فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: اعزام دو هزار نیروی جدید به عربستان به همراه استقرار دو سامانه موشک زمین به هوای پاتریوت و نیز سامانه دفاعی تاد و دو اسکادران هواپیمای جت جنگنده، سومین دور از فروش تسلیحات و اعزام نیرو به عربستان از تابستان امسال (جولای) تاکنون است که متعاقب حملات به آرامکو تشدید شده است.
هدف اعلامی این اقدامات مقابله با ایران خوانده‌شده و درحالی‌که مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دلیل استقرار نیرو را دفاعی و باهدف افزایش بازدارندگی در خلیج‌فارس می‌داند؛ وزیر دفاع، این اقدام را هشداری به ایران جهت عدم اقدام علیه منافع آمریکا و دولت‌های دیگر خوانده و لحنی تندتر و تهدیدآمیز داشت.
درحالی‌که هر دو حزب مخالف فروش تسلیحات به سعودی هستند؛ دولت ترامپ سعی دارد ناکارآمدی سامانه‌های این کشور در دفاع از عربستان را با افزایش ظاهری تعداد سربازان و استقرار بیشتر سامانه‌ها جبران کند.
مخالفان این اقدام ترامپ، با طرح مسئله تناقض خروج از سوریه و ورود به عربستان معتقدند این اقدام صرفاً باهدف جذب دلارهای عربستان انجام‌شده و آمریکا اراده کافی در حمایت از متحدان خود- نظیر کردهای سوریه- را ندارد.
درواقع اولویت «اول آمریکا» ی ترامپ و منطق اقتصادی فروش سلاح باعث این تحریکات نظامی است.
اعزام این تعداد نیرو قرار نیست واقعیت میدانی را در منطقه تغییر دهد و صرفاً باهدف دلجویی از عربستان انجام می‌شود.
واقعیت ماجرا همان است که آمریکا در سوریه انجام داد و قرار نیست واشینگتن هزینه نامعقولی در عمل، در دفاع از متحدان خود نماید.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 929058 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.