خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1455420 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ارائه خدمات متنوع هلال احمر در اربعین ۹۸/ فعالیت رسمی هلال احمر از امروز آغاز شد

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 23:21
اسکاش گفت: عملیات ارائه خدمات ما به شکل صد در صد از امروز ۱۷ مهر آغاز شده است.
احمر،هلال،مركز،كربلا،نجف،درماني،جمعيت،عمليات،داخل،عراق،فرماندهي…

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل عملیات جمعیت هلال احمر :
به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا اسکاش رئیس مرکز فرماندهی و کنترل عملیات جمعیت هلال احمر درباره خدمات‌رسانی گروه‌های هلال احمر در ایام اربعین اظهار کرد: بخش عمده‌ی خدمات برون مرزی است، البته در داخل کشور نیز قرارگاه‌های ما در استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه از پایانه‌های مهران، چذابه، شلمچه و خسروی دایر است و خدمات رسانی انجام می‌شود.
او درباره خدمات رسانی هلال احمر در داخل عراق به زائران گفت: از مدت‌ها پیش تمهیدات آمادگی ما برای راهپیمایی اربعین حسینی آغاز شده، اما عملیات ارائه خدمات ما به شکل صد در صد از امروز ۱۷ مهر آغاز شده است.
اکنون ۴۵ آمبولانس و ۸ اتوبوس آمبولانس هم در داخل وارد خاک عراق و هم در شهر‌های مختلف مستقر هستند.
اسکاش با بیان اینکه کادر درمانی شامل، پزشک، پرستار، آزمایشگاه و کادر پیراپزشکی به عراق اعزام شده اند، افزود: تا کنون ۹۳ درصد از ۱۵۳۶ نفر کادر جمعیت هلال احمر و داوطلبین حضور در جمعیت هلال احمر از جمله پزشک و متخصص به عراق اعزام شده‌اند.
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل عملیات جمعیت هلال احمر تاکید کرد: هلال احمر فقط خدمات درمانی ارائه نمی‌کند، بلکه نیرو‌های امداد و نجات ما نیز در داخل خاک عراق با ظرفیت ۲۰۸ نفر و خودرو‌های امدادی حضور دارند تا اگر در مسیر‌ها مشکلاتی از قبیل تصادفات به وجود آمد، این نیرو‌ها وارد عمل شوند.
او با بیان اینکه زائران می‌توانند در شرایط خاص به مراکز هلال احمر مراجعه کنند، اظهار کرد: در هتل نبا، هتل ام القری و ثوره العشرین واقع در نجف اشرف شش مرکز درمانی هلال احمر در خیابان امام علی (ع)، وجود دارد؛ همچنین در صحن حضرت زهرا (س) هم حدود ۲ هزار متر مرکز درمانی موقت برقرار کردیم؛ افزون بر این در کوفه، مرقد کمیل بن زیاد، مسجد حنانه یک مرکز هلال احمر برپا کردیم، البته در ۱۰ نقطه کربلا هم مرکز درمانی وجود دارد.
اسکاش با اشاره به اینکه در فاصله نجف به کربلا قرارگاه‌های درمانی مستقر هستند، گفت: ۱۳ مرکز درمانی در جاده نجف به کربلا در عمود‌های ۱۸۱، ۲۷۰، ۲۸۵، ۳۱۳،۶۹۰، ۷۰۷، ۷۷۷، ۸۲۸، ۱۰۷۰، ۱۰۸۰، ۱۰۹۲، ۱۱۷۳ و ۱۴۰۰ در سیزده نقطه، مرکز ارائه خدمات درمانی وجود دارد؛ همچنین در جاده نسبتا خطرناک حله که شاهد تصادفات زیادی هستیم، آمبولانس و نجاتگر مستقر شده‌اند.
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل عملیات جمعیت هلال احمر گفت: زائرانی که از مسیر جاده‌ای نجف به کربلا یا داخل کربلا و نجف تردد می‌کنند، متاسفانه از وجود مراکز هلال احمر و اقداماتی که انجام می‌دهند، با خبر نیستند.
۳۷ نفر از سازمان جوانان ما در جاده نجف به کربلا و همچنین در نجف و کربلا حضور دارند و زائران بیمار را به مراکز ما راهنمایی می‌کنند.
او در پایان گفت: از خیل عظیمی امسال در راهپیمایی اربعین جامانده‌گانی داشتیم.
این افراد ناتوانند و یا دچار آلزایمر شده‌اند و یا به هر دلیلی جا می‌مانده‌اند، ۲۴ نفر از سازمان هلال احمر داوطلبان مددکار و روانشناس اعزام شدند تا در نجف و کربلا این در راه ماندگان را مدیریت کنند و آن‌ها را به دست خانواده‌های خود به ایران برسانند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1455420 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.